Понад 500 ескізів вишивки створив за життя наш земляк Григорій Гринь

Понад 500 ескізів вишивки створив за життя наш земляк Григорій Гринь. Свого часу він працював на Опішнянській фабриці художніх виробів та Полтавській фабриці «Полтавчанка». Саме за його ескізами вишивальниці оздобили багато рушників та сорочок. Нині ознайомитись з творчістю Григорія Петровича можуть усі полтавці. Виставка майстра народної творчості відкрилася у музеї Володимира Короленка. 

Протягом двох тижнів у Полтавському літературно-меморіальному музеї Володимира Короленка експонуватиметься виставка робіт художника по вишивці Григорія Гриня. Він не вишиває, а створює ескізи, які умілі майстрині втілюють у життя на полотні.

/Григорій Гринь, автор виставки
Я роблю макети один в один. Якщо вишивальниця вирішила вишивати, то вона ні хрестиками, ні гладдю не зробить більшої чи меншої кількості стібків. Який орнамент намальований, такий він і на полотні/

Григорій Гринь закінчив Решетилівське художньо-промислове училище, працював на Опішнянській фабриці художніх виробів та Полтавській фабриці «Полтавчанка». Нині, після виходу на заслужений відпочинок, він – активний учасник різноманітних фестивалів та ярмарок.

/Алла Маркар'ян, голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва
Найчастіше у творчих людей буває проблема з новими задумами, ну а в Григорія Петровича вони, як джерело б'ють, він дуже плідний/

Григорій Гринь – один із тих, хто свято береже народні традиції, в цьому – головна цінність його творчості, говорять представники обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва, членом якої є і Григорій Петрович.

/Григорій Гринь, автор виставки
Родина без рушника, що сім'я без дітей!/

Стрічка новин