Від Полтави до Опішного – більше 40 кілометрів

Від Полтави до Опішного – більше 40 кілометрів. Проте побачити красу Національної галереї монументальної скульптури, що розташовується у цьому селищі міського типу, можна, не виїжджаючи за межі обласного центру. Таку можливість подарував полтавцям Юрій Пошивайло на власній фотовиставці, що днями відкрилася у Будинку профспілок.

Дуже скромна та працьовита людина – так говорять про Юрія Пошивайла його друзі та знайомі. За останні кілька років стала справжнім сюрпризом звістка про те, що він вже довгий час захоплюється фотографією.

/Олександр Лукомінський, знайомий Ю.Пошивайла
Колись розмова в нас виникла. Він говорить: «Та я теж фотографую». Кажу: «Давай я у своєму музеї в Абазівці виставку твоїх фотографій зроблю». Колись у нього був, він мені цілу папку фотографій дав. Я їх навіть не дивився. Коли приїхав додому, глянув, телефоную йому, кажу: «Юро, це такі фотографії. Це не рівень села. Це обласного центру, або навіть Києва»/

Причому фотографувати, говорить Юрій Пошивайло, професійно ніде не вчився. Усе йде само собою, від душі. Раніше, коли почав працювати головним художником Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, це була частина роботи, нині – скоріш приємне хобі. У таком увигляді ця фотовиставка вперше у Полтаві, говорить автор. Вона увібрала в себе світлини з частиною експозиції Національної галереї монументальної скульптури.

/Юрій Пошивайло, автор фотовиставки «Пори року»
Це монументальна скульптура великого розміру. До двох метрів. Там є постаті, є авангард, є щось абстрактне. Різна тематика. Тематика задається. Кожного симпозіуму є своя тематика/

Симпозіуми, після яких залишаються такі зразки монументальної скульптури, проводяться в Опішному з 97-ого року. На них з'їжджаються професійні художники-керамісти та народні майстри гончарі з різних куточків України, а останні п'ять років – і з-за кордону.

/Юрій Пошивайло, автор фотовиставки «Пори року»
На цих роботах найцікавіші фрагменти робіт, які залишили майстри. Це частина їхньої енергії. Вони живуть вже самостійним життям під сонцем, під зорями, під дощем, під снігом/

Відвідувачі виставки говорять: ця експозиція дозволяє відволіктися від буденних турбот та зануритися у світ українського гончарства.

Стрічка новин