Чорнобильці – проти змін в законодавстві

Керівництво області пообіцяло посприяти у вирішенні проблемних питань, які нині турбують ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Враховуючи останні зміни, чорнобильці мають право на пільги та компенсації, відповідно до одного із законів України на свій вибір. Раніше ж діяло два закони одночасно, згідно з якими ліквідатори користувалися більшою кількістю пільг.

З початку 90-х років ліквідатори аварії на ЧАЕС отримали відповідний статус. Через деякий час, розповідає голова Полтавської обласної організації «Союз Чорнобиль України», їх кількість зросла.

/Віктор Шкурпела, голова Полтавської обласної організації «Союз Чорнобиль України»
В столиці нашій було багато військових, які виступили з інформацією про те, що ті, хто приймав участь у ліквідації в погонах, щоб їх прирівняти до інвалідів війни/

Відповідно, діяв Закон «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Відтепер же особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають одночасне право на пільги та компенсації відповідно лише до одного із законів України.

/Віктор Шкурпела, голова Полтавської обласної організації «Союз Чорнобиль України»
Зараз чорнобильців почали запрошувати в управління праці та соціального захисту, щоб вони добровільно сказали: «Мене залиште на статті 60-й, або мені статтю 54-ту – інвалід Чорнобиля/

Чоловіки говорять: їм незрозумілий механізм дії нововведень. Тому сьогодні і прийшли до чиновників, аби ті посприяли у вирішенні проблеми. Обласна влада, запевняють урядники, знають про це питання і тримають його на контролі.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Я переговорив з головою комітету по соціальних питаннях Людмилою Денісовою. На 25 лютого готується позачергова сесія, на яку КМУ виносить нову пропозицію щодо врегулювання даної розбіжності/

Плюс, зазначає голова обласної ради Петро Ворона, необхідно провести так звану «інвентаризацію» виданих посвідчень про ліквідацію аварії на ЧАЕС.

/Петро Ворона, голова Полтавської ОР
В умовах корупційної держави дуже багато отримали цих корочок, і їх треба перевірити, провести перереєстрацію/

Крім зустрічі з обласниками, чорнобильці написали і звернення до народних депутатів від Полтавщини щодо можливого вирішення даної проблеми.

Стрічка новин