13 лютого – Міжнародний день презервативів

13 лютого – Міжнародний день презервативів. У Полтаві цього дня їх роздавали на вулиці. Головний меседж, який хотіли передати організатори акції, – секс має бути безпечний. А ще нагадали, де засоби захисту завжди безкоштовні.

«Немає презервативів – немає сексу». Цей стереотип намагаються сформувати у полтавської молоді організатори такої вуличної акції.

/інтершум
Волонтер роздає презервативи:
- Візьміть, Всесвітній день презервативів.
- Не треба, нам рано/

/інтершум
- Давайте, спасибі.
- І календарик.
- О, красивий, давайте ще календарик/

/Світлана Большева, психолог БО «Світло надії»
Люди реагують дуже по-різному. Молодь із задоволенням бере, тому що презервативи зараз дуже дорогі, хтось шарахається, мовляв, ми цим не займаємося, нам це не потрібно.../

/інтершум
- Добрий день, молоді люди. Сьогодні Міжнародний день презервативів, візьміть та будьте захищеними.
- Добре, а ви приходьте у «Гете-парк»/

/приїхав із Харкова
Коли презервативи коштують 30, 40, 50 гривень, то люди автоматично незахищені, тому що немає коштів.../

Хлопець, який назвався гостем із Харкова, не знає, та, мабуть, і з полтавців мало хто чув: засоби захисту дають безкоштовно – у Клініці, дружній до молоді, що на Нікітченка, 2, та у благодійній організації «Світло надії» на вулиці Артема, 28А.

/Крістіна Криженко, PR-менеджер БО «Світло надії»
Потрібно просто підійти до реєстратури, у них видають, ну не скажу, що в необмеженій, в достатній кількості. Якщо люди бояться, чи їм незручно відвідати лікарню для отримання контрацептивів, можна звернутися до благодійної організації «Світло надії», ми їм можемо надати на безоплатній основі/

Напередодні Дня закоханих благодійна організація «Світло надії» та Клініка, дружня до молоді, нагадує, що у 80 відсотках випадків інфікування ВІЛ відбувається статевим шляхом.

Стрічка новин