Губернатор Полтавщини Валерій Головко перевірив готовність оперативних мобільних груп

Днями губернатор Полтавщини Валерій Головко перевірив готовність оперативних мобільних груп. Відповідно до доручень Прем'єр-міністра України щодо функціонування єдиної державної системи цивільного захисту в режимі підвищеної готовності, у Кременчуці було проведено перевірку готовності групи оперативного реагування до виконання завдань у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру на найважливіших об’єктах.

На сьогодні на Полтавщині оголошений режим підвищеної готовності системи цивільного захисту. У зв'язку з цим в області створені мобільні групи оперативного реагування. Групи створено з метою підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту до реагування на надзвичайні ситуації в мирний час та в особливий період, а також запобігання їх виникненню. До цих груп входить 12 спеціалізованих служб, серед яких – надзвичайники, медицини катастроф, правоохоронні органи, служба автомобільних доріг та інші структури.

/Віктор Стеблянко, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавської ОДА
Оці всі служби переведені в режим підвищеної готовності. Є певні плани. Перевіряємо їх готовність дій за призначенням, наявність паливно-мастильних матеріалів, справність всієї техніки і проводиться періодична перевірка/

Подібні групи мобільного реагування, розповідають фахівці, створені в кожному районі Полтавщини. Час від часу керівництво області інспектує готовність цих груп до виконання дій за призначенням.

/Роман Кириленко, начальник ГУ ДСНС України в Полтавській областій
На сьогоднішній день на території області є 25 подібних мобільних груп. Вони поділяються на централізовану, яка дислокується в Полтаві, регіональні, це в Полтаві, Кременчуці, Лубнах, додатково ми зараз отримали команду від голови ОДА про створення ще однієї в Гадячі, а також в кожному районі/

Від 40 хвилин до години дається оперативним службам, щоб бути у стані готовності. Всього ж на Полтавщині до складу оперативних мобільних груп входить 1450 фахівців та майже 400 одиниць техніки. Це ті служби, які необхідно залучати в разі виникнення надзвичайних ситуацій будь-якого характеру.

Стрічка новин