У Полтаві планують реалізувати проект «Місцеві екологічні та енергетичні плани»

Задля економії ресурсів у Полтаві планують реалізувати проект «Місцеві екологічні та енергетичні плани». Сьогодні предствники державного департаменту Сполучених штатів Америки, економічного відділу Посольства США в Україні та експерти Регіонального екологічного центру Центральної і Східної Європи побували у Полтавській мерії. Вони зустрілися з міським головою Олександром Мамаєм, щоб обговорити проблемні питання, визначитись з сильними та слабкими сторонами, а також – джерелами фінансування.

Щоб зекономити кошти, у Полтаві запроваджуватимуть енергозберігаючі технології. Про це, зокрема, йшлося під час зустрічі іноземних партнерів із Полтавським міським головою Олександром Мамаєм. Представники державного департаменту Сполучених Штатів Америки, економічного відділу Посольства США в Україні та експерти Регіонального екологічного центру Центральної і Східної Європи допоможуть полтавцям реалізувати проект, покликаний перш за все покращити стан екології. Крім цього, у планах – модернізація у галузі енергетики.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Сьогодні у школах ми поставили лічильники, тож вже економимо електроенергію і тепло, а ці ж кошти залишаються у місцевому бюджеті. Я завжди говорив, заробити і зекономити – одне і теж/

Проект передбачає залучення усіх зацікавлених сторін, зокрема, і громадських організацій. У планах – розробити місцеві екологічні та енергетичні плани дій, яким будуть слідувати у подальшому.

/Раффі Баліан, представник Державного департаменту США
На даному етапі фінансування відбуватиметься з 2-3 джерел: Міністерство закордонних справ США, Нідерланди. Сума незначна, це кілька сотень тисяч доларів, але ми плануємо збільшити кількість фінансових донорів і розширити діяльність проекту/

Та поки що все – на етапі обговорення. Потрібно визначитись із пріоритетами та джерелами фінансування. Саме про це і йшлося на зустрічі з іноземними партнерами, але вже – за зачиненими дверима.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Сьогодні буде презентація цієї програми, ми подивимося, що вони собою представляють, і потім будемо співпрацювати/

Якщо вдасться реалізувати задумане, у Полтаві не лише запровадять енергоефективні технології, а й налагодять співпрацю між органами місцевого самоврядування та громадськістю.

Стрічка новин