Майже 2 тисячі чоловіків з усієї України нині проходять військову підготовку у Полтаві

На кілька тижнів казарми 179-го навчально-тренувального центру військ зв'язку стали пристанищем майже для 2-х тисяч українців, які нині проходять військову підготовку, перш ніж відбути на Схід. В яких умовах живуть захисники Вітчизни, чим харчуються та як проводять вільний час – дізнавалися наші кореспонденти Марина Молька та Сергій Сепітий.


/Марина Молька, журналіст
Близько 2-х тисяч чоловіків з усієї України, здебільшого із північних і південних регіонів, нині проживають на території 179-го навчально-тренувального центру військ зв'язку. Це як добровольці, так і мобілізовані/

Кримчанин Ісмаіл Сулейманов у Полтаві вже 2 тижні. Тут він проходить військову підготовку, єдине, чого не вистачає, говорить, – вихідних.

/Ісмаіл Сулейманов, доброволець
Я спеціально приїхав із Алушти, добровольцем вступив до лав армії. Сподіваюсь, ми переможемо, заберемо Крим назад, поновимо цілісність України/

Військовослужбовці проживають у казармах. У них жорсткий режим дня: о 6-й – підйом, гігієнічні процедури, зарядка, сніданок, потім – 6-ть годин занять, обід, година на відпочинок, знову 4 години навчань, вечеря, особистий час, вечірня перевірка і, нарешті, о 22.00 – відбій. Одне з найулюбленіших місць усіх чоловіків тут – їдальня.

/Лайф
Працівник харчоблоку звертається до чоловіків у їдальні:
- Всі задоволені? Всім подобається?
- Так! Слава України!
- Героям слава!/

Над тим, щоб смачно нагодувати військовослужбовців, працює ціла рота працівників харчоблоку. Щодня четверо жінок вручну перемивають кілька сотень тарілок.

/Надія Юрченко, працівник харчоблоку
850-т за один раз, а ще – обід, а це удвічі більше, і увечері – 850!/

Годують смачно, запевняють чоловіки, голодувати не доводиться.

/Євгеній Савицький, доброволець
Не очікували такого, в такий важкий час держава знаходить можливість нас так годувати. Є все: перше, друге, кампот/

У вільний час чоловіки дивляться телевізор, розгадують кросворди та читають. Але перебування у центрі для них – це, перш за все, тренування.

/Юрій Кривоніс, заступник начальника 179-го навчально-тренувального центру військ зв'язку ЗСУ
Перш за все – це загальновійськова підготовка (вогнева, інженерна, медична, міжнародна гуманітарна програма і цивільно-правові відносини). А також – спеціальна підготовка, де військовослужбовці вивчають апаратуру зв'язку, закріплюють теоретичні знання, які отримали в армії, вдосконалюють свої практичні навики/

179-й навчально-тренувальний центр – одна із 5-ти подібних структур Збройних сил України навчального спрямування, тож і військову підготовку тут проходять чоловіки із усіх регіонів держави. Вже 27 лютого на Схід України має відбути перша група військовослужбовців, яких готували у Полтаві, а в середині березня – друга.

Стрічка новин