Мобілізовані і добровольці готуються до відправлення у «гарячі» точки країни

Мобілізовані і добровольці готуються до відправлення у «гарячі» точки країни. Це чоловіки віком від 20 до 60 років, переважно, із південних і північних регіонів проходять фахову підготовку у Полтаві, на базі 179-го навчально-тренувального центру військ зв’язку. Тренуються по 10 годин на день, зокрема, і на полігоні у Вакуленцях.

Павло Самбур із Мелітополя – один із тих, хто нині проходить підготовку на базі 179-го об'єднаного навчально-тренувального центру військ зв'язку, що на території колишнього інституту зв'язку. Вже за кілька тижнів він відбуде на Схід України разом з іншими добровольцями та мобілізованими.

/Павло Самбур, проходить військову підготовку
Я за іншою спеціальністю проходив службу, а зараз доводиться зв'язківцем/

Хоч вони і зв'язківці, але повинні вміти стріляти, тож по кілька годин на день тренуються на спеціальному полігоні у Вакуленцях.

/Андрій, проходить військову підготовку
Виявилось, що руки пам'ятають, можна взяти автомат, одягти форму, словом, служба в армії не минула даремно/

Підготовка зв’язківців, розповідає начальник 179-го об'єднаного навчально-тренувального центру військ зв'язку Ігор Міцюк, відбувається в рамках 4-ї хвилі мобілізації. Вже призвали майже 2000 військовозобов'язаних, прийшло чимало і добровольців. Ще в серпні-вересні, говорить, підготували 120 фахівців зв'язку, які поїхали на Схід України, двоє з них загинули.

/Ігор Міцюк, начальник 179-го об'єднаного навчально-тренувального центру військ зв'язку ЗСУ
Я їм пояснюю, що якщо ви думаєте, що ходитимете з телефонною трубкою і все, ви помиляєтеся! Ви варитимете кашу, якщо буде потрібно, стрілятимете з гранатомета, виконуватимете роль піхоти та забезпечуватимете зв'язок для наших підрозділів/

Військову підготовку на базі центру проходять і добровольці, і мобілізовані віком від 20 до 60 років, здебільшого, із північних і південних регіонів держави. Навчання тривають від 26 до 40 днів, потім чоловіків розподіляють по військових частинах. Щоб переконатися, що захисники забезпечені усім необхідним, полігон відвідав голова облдержадміністрації Валерій Головко.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Я об'їду 2-3 частини, поспілкуюся з цими ж хлопцями, але вже в місцях проведення служби, подивлюсь, чи забезпечені вони шоломами, берцями, бронежилетами і всім необхідним для проведення своєї роботи/

Разом із мобілізованими та добровольцями здійснив кілька пострілів на полігоні і Валерій Головко. Тренуватися на морозі – не мед, але настрій у чоловіків бойовий, вірять, що повернуться додому живими.

Стрічка новин