До облради надходить чимало скарг на роботу Головного управління Держземагентства

До обласної ради надходить чимало скарг на роботу Головного управління Держземагентства у Полтавській області. Люди інформують про випадки безпідставної відмови структури в укладанні договорів оренди земель сільськогосподарського призначення, які знаходяться за межами населених пунктів. Про це, а також непрозору роботу благодійних організацій, які працюють при закладах охорони здоров'я, голова обласної ради Петро Ворона розповів журналістам на прес-конференції.

В області склалася непроста ситуація із укладанням договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які перебувають у державній власності. Про це голова обласної ради Петро Ворона повідомив на прес-конференції. Проблема, говорить, пов'язана із Головним управлінням Держземагентства в області, на роботу якого надійшло багато скарг. Структура, розповідає, відмовляє орендарям безпідставно.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради
Так керівник фермерського господарства Шингарій говорить про те, що без пояснення причини не підписаний договір оренди земельної ділянки площею 117 гектарів в Оржицькому районі. Проігноровано наявність затвердженої документації із землеустрою та рішення головного управління Держземагентства в Полтавській області про надання земельної ділянки в дострокову оренду на 21 рік з укладанням відповідного договору/

Підприємства та фермерські господарства, говорить, тривалий час орендують землі сільськогосподарського призначення державної форми власності. Цим самим забезпечують зайнятість місцевого населення, сплачують податки, надають фінансову підтримку територіальним громадам. Ніхто не бере до уваги, що орендарі є місцевими жителями, які дбали про землю десятки років. Вони досі користуються нею без правоустановчих документів, що є порушенням закону. Нині Головному управлінню Держземагентства в області рекомендовали не надавати у користування земельні ділянки за межами населених пунктів без погодження з органами місцевого самоврядування. Йшлося на прес-конференції і про роботу благодійних організацій і фондів, які працюють при закладах охорони здоров’я. Відомо, що пацієнти полтавських лікарень щороку здають величезні суми пожертв на ліки і послуги.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради
У 2013-му було залучено благодійних пожертв на суму... Як ви думаєте, на яку суму? – 15 млн. 654 тис. 601 грн. Жодного публічного звітування не відбулося по цих касах і фондах/

Петро Ворона підкреслив, що не проти діяльності подібних організацій і фондів, але вона має бути прозорою і відбуватися виключно у законодавчому полі. Повідомив Петро Васильович і про те, що голові облдержадміністрації направили листа з проханням оптимізувати заробітну плату працівників підприємств, установ і організацій комунальної форми власності. Остання, запевняє, завищена.

Стрічка новин