В обласній бібліотеці почали влаштовувати зустрічі для переселенців

В області реалізують програму відновлення життя, адаптації та інтеграції людей, тимчасово переміщених зі Сходу України, до умов громад, у яких вони зараз проживають. Цим, зокрема, займається обласна громадська організація «Твій світ». Фахівці останньої допомагають переселенцям адаптуватися та самоорганізуватися. З жителями Донеччини і Луганщини, які нині мешкають на Полтавщині, спілкувались в обласній бібліотеці імені Котляревського.

Юлія Кузовкова приїхала із Луганщини. Нині мешкає у Пирятині, де такі ж переселенці, як вона, організували групу самопомочі. Таким чином люди підтримують один одного, вирішують спільні проблеми. У спеціально створених структурах, скаржиться Юлія, їм не завжди готові допомогти. Почула, що ООН надає фінансову допомогу на Харківщині, тож вирішила з'ясувати про Полтавщину.

/Юлія Кузовкова, приїхала з Луганщини
Коли я зателефонувала до координаційного центру, щоб мене скоординували, куди мені звернутися за інформацією, від оператора 12-ть я почула: «Може в Харківській області це і видають, але у Полтавській такого не буде. У нас хлопці в трунах приходять, а вам допомогу надавай? Ви і так отримуєте адресну допомогу, а вам ще 200-300 євро? Жирно для вас»/

Жителі Донеччини і Луганщини скаржаться на брак інформації. Говорять, не знають, де у Полтаві гуртки, які б їхні діти відвідували безкоштовно. Вони претендують на пільговий проїзд у громадському транспорті та гуманітарну допомогу, яку, запевняють, надають не всім. Можливість озвучити всі ці проблеми та отримати консультації у психолога та юриста люди отримали на зустрічі в обласній бібліотеці імені Котляревського.

/Юлія Плужник, юрист-консультант
Начеб-то здається, що інформація є завжди і доступна, але коли людина приходить на консультацію, і ми з цією людиною спілкуємося, то перше запитання: «Я не отримав інформації», або «Отримав не в повному обсязі, не знаю, де її знайти». Тому проблема інформційна, здавалося б, доступно все, але для них – ні/

Показувати свої обличчя, а тим більше – спілкуватися на камеру, більшість переселенців, які взяли участь у заході, не бажають.

/Олександр Чепур, голова ГО «Твій світ»
Цей формат, який ми сьогодні запропонували, це зустріч у форматі груп самодопомоги, вона передбачає конфіденційність. Люди збираються і вирішують свої пробеми, це відбувається тут і зараз, за межі групи не виноситься/

Людям психологічно складно звикнути до умов, в яких вони опинилися, пояснюють організатори зустрічі. Переселенці потребують сторонньої допомоги і болісно сприймають відмову у її наданні. Тож подібні заходи, на яких люди зможуть поділитися своїми проблемами та отримати необхідну інформацію, влаштовуватимуть і надалі.

Стрічка новин