Нелегальна зброя «гуляє» серед людей

Нелегальна зброя «гуляє» серед людей. Про це говорять правоохоронці та правозахисники. Міліція звертається із проханням здати її та зареєструвати офіційно. А психіатри кажуть: у часи, коли градус напруженості зашкалює та рівень схильності людей до афекту надвисокий, можна чекати чого хочеш. 

У магазині, де продають зброю офіційно, говорять: покупців не побільшало ні після Майдану, ні після загострення ситуації на Сході. Найбільше сюди заходить мисливців.

/Олексій Стадник, продавець у магазині зброї
В основному, як завжди, - гладкоствольні рушниці - більш розповсюджені, мисливські - вони цікавлять людей. Такого ажіотажу немає, все як було, так і залишилося/

Уся зброя тут продається за дозволом. Без нього можна тільки газовий балончик для самозахисту купити, ціна - від сорока до сотні гривень. А для окремих категорій громадян - спецзасоби ціною від двох з половиною до 15 тисячі гривень. Табличка підказує, кому вони дозволені: правоохоронцям, суддям, журналістам. Та деяким елементам такі магазини ні до чого. Погроми після Майдану та АТО призвели до того, що «розгулялася» зброя нелегальна.

/Олександр Лемешко, юрист
Раніше прикладів, коли особа захищала своє майно, свою власність, володіння, використовуючи зброю, у нас був один на всю Україну. Зараз таких випадків лише у Полтавському регіоні тільки на грудень місяць - 2 таких випадки. Це свідчить про те, що рівень криміналізації суспільства надмірний/

Зброя в руках навіть холеричного складу людини, не кажучи вже про тих, хто з діагнозом, - небезпечна іграшка, кажуть психіатри: рано чи пізно вистрелить. Особливо зараз, коли рівень схильності людей до афекту, за словами лікарів, високий. За законом, щоб отримати доступ до вогнепальної, мисливської та травматичної зброї, треба, щоб медики визнали людину адекватною.

/Віталій Закладний, лікар-психіатр
Всі, абсолютно всі тяжкі психічні відхилення, являються абсолютним протипоказанням для дозволу на носіння зброї. В інших випадках, мається на увазі якісь межові стани, після перенесених невротичних розладів, тоді це оцінюється через певний час, є 5 років, через які людина може звернутися повторно/

Правоохоронці теж кажуть: нелегальної зброї в обігу багато. І просять: принести її в міліцію і зареєструвати офіційно. Ніякого покарання за добровільну здачу, обіцяють, не буде. Бо, за законом, за недозволену зброю загрожує від 2 до 5 років ув'язнення.

/Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України у Полтавській області
Якщо людина приносить зброю і здає її в правоохоронні органи, вона звільняється від цієї відповідальності, а також має право зареєструвати цю зброю на себе, якщо пройде відповідну медичну комісію і не буде ніяких відхилень, і немає судимості у цієї людини/

Єдине, говорить речник міліції, коли зброя можне бути вилученою - якщо у результаті проведених експертиз виявиться, що вона має відношення до тяжких або особливо тяжких злочинів.

Стрічка новин