«Теплоенерго» очікує допомогу від Європейського Банку Реконструкції та Розвитку

«Модернізація системи теплопостачання у м. Полтаві» – таку назву має проект із залучення кредитних коштів на реконструкцію основних об'єктів теплової мережі міста. Очікуваний обсяг фінансових вливань – 24 млн євро. Чому виникла необхідність в отриманні сторонньої допомоги у модернізації цієї системи та коли можна очікувати перші результати від її впровадження, знають наші кореспонденти.

Більшість нині діючих котелень та теплових мереж у Полтаві були побудовані та введені у експлуатацію ще у 60-80 роках минулого століття. На сьогоднішній день технічний стан теплового господарства міста підійшов до критичної межі, говорять фахівці обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго». Рівень його зношеності, за оцінками спеціалістів, наближається до позначки у 80%.

/Володимир Чернявський, ген.директор ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
За нашими оцінками, загальний обсяг вкладень для того, щоб привести обладнання до належного технічного стану, до того стану, який відповідає вимогам безпечної експлуатації, надійної, і вимогам з точки зору енергозбереження, енергоефективності, складає сотні мільйонів гривень. Оцінки коливаються від 800 млн до практично 1 млрд./

Фінансові надходження, котрі підприємство отримує від споживачів в рахунок оплати за надані послуги централізованого теплопостачання, у кращому випадку становлять близько 35 млн гривень на рік. У свою чергу, саме вони і використовуються при проведенні щорічних ремонтно-відновлювальних робіт та поточному «латанні дірок». Зважаючи на такий стан речей, комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» почало шукати інвесторів, які б допомогли залучити додаткові кошти на проведення повної реконструкцій цілої низки котелень та заміни на них морально та фізично застарілого обладнання на сучасне, яке б відповідало вимогам сьогодення. Єдиним, хто відгукнувся на звернення комунальників і готовий виділити кредитні кошти, виявився Європейський Банк Реконструкції та Розвитку. Співпрацю з останнім підприємство розпочало ще у 2012-ому році. Згідно із попередніми домовленостями, «Полтаватеплоенерго» може розраховувати на фінансову підтримку у розмірі 19 млн євро кредитних коштів та ще 5 млн євро – гранту. Строк кредитування становить 13 років, включно із трирічною відстрочкою виплат по кредиту та десятирічним терміном погашення основної суми боргу.
В рамках даного проекту близько 60% від загальної його вартості підприємство планує спрямувати на модернізацію найбільшої у Полтаві котельні по вул. Ціолковського, 8. Тут мають намір повністю реконструювати тепломеханічну частину, провести заміну всього насосного обладнання, яке вже фактично відпрацювало свій потрійний термін, замінити магістральні мережі, що забезпечують передачу тепла споживачам, крім цього – встановити у більш ніж 100 житлових будинках індивідуальні теплові пункти. Реалізація проекту, говорить Володимир Чернявський, дозволить встановити сучасні котли і у котельні, яка опалює весь комплекс будівель Полтавської обласної лікарні. Також запланована реконструкція котельні по вул. Медична, 1 із встановленням котла на трісці із деревини. Загалом реалізація повного комплексу зазначених заходів, переконують на підприємстві, дозволить значно підвищити енергоефективність теплового господарства обласного центру і отримати реальну економію на етапі виробництва, транспортування та постачання теплової енергії.

/Володимир Чернявський, ген.директор ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
Тільки реконструкція котельні по Ціолковського, 8 дає нам змогу економії майже 30% за всіма основними показниками: і за використанням природного газу, і за споживанням електричної енергії, і за економією експлуатаційних витрат. Якщо оцінювати укрупнено, загалом реалізація проекту, то річний обсяг економії тільки природного газу складає, повинен скласти понад 15 млн кубічних метрів/

Наразі оформлення усіх необхідних документів виходить на фінішну пряму. Старт практичної реалізації проекту «Модернізація системи теплопостачання у м. Полтава» запланований вже на 2016 рік.

Стрічка новин