У Полтаві з'явилася ще одна меморіальна дошка нашому видатному земляку

У Полтаві з'явилася ще одна меморіальна дошка нашому видатному земляку. З нагоди 150-річчя від Дня народження у місті вшанували пам'ять відомого українського поета Володимира Самійленка. Відповідний пам'ятний знак у середу встановили на будівлі школи, де розташовувалася чоловіча гімназія, у якій колись навчався митець.

З ранку середи біля будівлі Полтавської спеціалізованої школи №3 людно. Учні, вчителі, краєзнавці, музейні співробітники цього дня тут, аби вшанувати пам'ять свого видатного земляка Володимира Самійленка.

/Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник Літературно-меморіального музею І.Котляревського
Людина абсолютно особливої долі, великий оригінал у житті і прекрасний лірик, великий український патріот. Таких людей завжди були одиниці на мільйон. І те, що він уродженець Полтавщини, те, що кровну свою спорідненість з Полтавою і нашим краєм завжди підкреслював, для нас це важливо/

Виготовили та встановили меморіальну дошку за кошти міського бюджету. За програмою «Охорони культурної спадщини» на її створення виділили 12 тисяч гривень.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Приємно те, що сьогодні наше підростаюче покоління саме звертало увагу на українську мову, тому що ми країна унітарна, країна українська і, мабуть, це був один із тих людей, із тих поетів, які вклали велику участь у розвиток нашої української мови/

Тому, чи встановлювати у Полтаві цей пам'ятний знак, у місті не вагалися. Також довго не довелося шукати й місця для меморіальної дошки Володимиру Самійленку.

/Лариса Кречко, начальник управління культури Полтавського МВК
Постановою Кабінету Міністрів було визначено до 150-річчя Володимиру Самійленку встановити меморіальні дошки, пам'ятники. І оскільки Володимир Самійленко навчався в теперішній ЗОШ №3, тоді це була чоловіча гімназія, визріла ідея встановити меморіальну дошку саме на цій будівлі/

Автором меморіальної дошки виступив скульптор Дмитро Коршунов, відомий у Полтаві як один із творців пам'ятника Марусі Чурай та ще низки місцевих пам'яток культури.

Стрічка новин