Голова Полтавської облради Петро Ворона проводить лекції для сільських та селищних голів

Голова Полтавської обласної ради Петро Ворона проводить лекції для сільських та селищних голів. Сьогодні в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств та організацій йшлося про децентралізацію влади. Більше про це – у наступному сюжеті.

Війна війною, а реформи потрібно проводити, говорить голова обласної ради Петро Ворона. У центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та місцевого самоврядування він – у якості лектора. Цього разу його слухацька аудиторія – сільські та селищні голови. Тема зустрічі: децентралізація влади та посилення місцевого самоврядування.

/Лайф:
П.Ворона: – Децентралізація влади - це не тільки децентралізація фінансів, а й функцій, або повноважень. Децентралізація повноважень ще часто називається таким словом, як... Як? Підказуйте. Коли всі повноваження спускаються на низ.
Із залу: - Субсидіарність.
П.Ворона: – Так, субсидіарність/

Сільські та селищні голови, пояснює директор центру, проходять навчання за професійною програмою. Від викладачів-практиків вони отримують відповіді на запитання, які непокоять найбільше.

/Наталія Остапенко, директор обл.центру перепідготовки працівників органів державної влади
Це децентралізація фінансової системи, реформування місцевого самоврядування, це зміни до бюджетного і податкового кодексу. Питання, які стосуються організації діяльності сільського і селищного голови, це і адміністрування управлінської діяльності, і кадрові питання, питання щодо запобігання проявам корупції та очищення влади/

Поки що замість децентралізації на рівні сільських громад відбувається звичайнісінька централізація, наголошували під час лекції.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради
Сільським головам сьогодні потрібно максимально сконцентрувати зусилля на те, щоб шукати інші ресурси для збереження сіл, в яких вони працюють. По-перше, активно працюють за соцугодами, і якщо у цьому році працюватиме податок на землю, на нерухомість, його використовувати. Але треба теж відноситись дуже обережно, щоб не бабусі і дідусі самотні платили за будинки, а ті, хто спроможний і повинен платити/

Невирішених питань чимало. Коштів на утримання дитсадків, які віднедавна знаходяться у підпорядкуванні районних бюджетів, теж бракує. Петро Ворона висловив сподівання, що 15 лютого, коли Верховна Рада переглядатиме бюджет, будуть враховані регіональні особливості і те, що сільради залишились без належного фінансування.

Стрічка новин