Небажання полтавських обранців визнати Росію країною-агресором зібрало у суботу під стінами міської ради кілька сот полтавців

У суботу кілька сот полтавців вимагали від міської ради негайно переголосувати питання про визнання ДНР та ЛНР терористичними організаціями, а Росію – країною-агресором. У п'ятницю на сесії для прийняття цього рішення не вистачило 6 голосів. Не дочекавшись відповіді від депутатського корпусу, обурена громада зайшла до приміщення міської ради та зайняла сесійну залу. Крістіна Брігіда з подробицями – далі.

31 січня, субота, 12-та година. Біля приміщення міської ради зібралося кілька сотень полтавців із вимогами скликати позачергову сесію та ще раз проголосувати за провалене у п'ятницю питання із засудження агресії Росії та визнання ДНР та ЛНР – терорганізаціями.

/Бліци
- Ми сьогодні вирішили долучитися, тому що сталася подія, якій просто не можна дати визначення, коли вся Україна і українці, громада, громадяни світу підтримують України в боротьбі з російською окупацією, у Полтаві сталися такі події. Це іншими словами виходить, що вони закликають Путіна до Полтави.
- Прийшла, щоб зняти Мамая, тому що він сепаратист. Казали: сепаратист, він і є сепаратист, він не за народ, а проти народу. Потрібно його виганяти. А виганяти – значить збиратися всією громадою, щоб він біг туди і не озирався.
- Взагалі не розумію цієї людини. Чим вона керується, чому вона так чинить, чому при владі після того, що випливає?/

Порушували на мітингу полтавці і питання про складання Олександром Мамаєм та міських депутатів своїх повноважень.

/ІНТЕРШУМ
«Відставка!», «Відставка!»/

/Сергій Каплін, народний депутат України
Ми тут проголосували громадою звернення до «Народного Фронту», Блоку Петра Порошенка, Ляшка, «Свободи», Правого сектору, які є у ВР України, щоб ми проголосували обов'язково проект постанови про проведення позачергових виборів міської ради і міського голови. У нас для цього є всі можливості. Для цього ми можемо спиратися на норми регламенту, для цього у нас є політична воля фракцій/

Оплесками та загальним схваленням зустріла громада звістку про те, що міський голова таки підписав розпорядження про повторне голосування за визнання російської агресії.

/Олексій Горик, депутат Полтавської міської ради
Сьогодні ми маємо рішення, підписане Мамаєм, про скасування попереднього рішення, яке було прийнято вчора на сесії. Більше того, цим рішенням передбачене зібрання позачергової сесії 3 лютого/

Однак третього лютого громада вирішила не чекати. Свою акцію протесту полтавці перенесли з вулиці до приміщення міської ради. Працівники міськвиконкому та міліція активістам опору не чинили.

/Олександр Шамота, депутат Полтавської міської ради
Сьогодні у нас є одна вимога – ми не підемо звідси до тих пір, поки не збереться сесія міської ради о 18-ій, о 19-ій, о 23-ій – без різниці. Але звідси не підемо до тих пір, поки депутати міської ради не приймуть рішення/

Проте у суботу депутати так і не прибули до міської ради. Громада залишилася вночі чергувати у сесійній залі.

Стрічка новин