У Полтаві не можуть визначитися із проектом пам'ятника Революції Гідності

У Полтаві не змогли обрати кращий проект пам'ятника, присвячений подіям Революції Гідності. Цього разу до участі в конкурсі надійшло 7 робіт. Проте членам журі не вдалося зупинити свою увагу на якійсь одній пропозиції. До якого спільного рішення вони врешті-решт прийшли – дивіться у наступному сюжеті.

Більше року тому в Україні відгриміла Революція Гідності, проте до цього часу у Полтаві не можуть визначитися із меморіалом, який би вшановував полеглих героїв. Цими днями у нашому місті вдруге зібралося журі конкурсу на кращий пам'ятник, присвячений подіям минулої зими. Утім легко обрати переможців знову не вдалося.

/Микола Карюк, голова конкурсної комісії
Потрібно підвести підсумки того конкурсу і цього конкурсу, але в даному випадку мені здається, обирати немає з чого. Тут немає у моєму розумінні того рішення, яке можна було покласти в основу розробки робочого проекту/

Вцілому на розгляд конкурсної комісії надійшло 7 робіт, тоді як на першому етапі їх було 14. Майже половина із презентованих проектів – скульптурні композиції.

/Юрій Самойленко, голова Полтавської обласної організації НСХУ
Стоять проекти ці. Буду говорити правду, це переспівування, багатомовність. Відсутнє просторове бачення. Це фронтове вирішення. З тролейбуса дивитися на цей проект, а є тильна сторона/

Члени журі зійшлися на думці, що у Полтаві, відповідно до постанови Верховної Ради, необхідно створити Алею Героїв. Найімовірніше, вона розташовуватиметься на площі, на якій колись стояв пам'ятник Леніну. А на місці, де безпосередньо відбувалися події Революції Гідності, встановлять невеликий пам'ятний знак.

/Володимир Микійчук, заступник голови Полтавської обласної ради
Робіт поступило дуже мало, і сьогодні бачу, що ми або зайдемо у глухий кут, або нам треба свою увагу зробити на Алею Героїв. Давайте обговоримо, обміняємося думками, а можливо, дійсно на приміщенні барельєф залишимо один недорогий, на обласній раді, а вже всі проекти будемо на Алею Героїв/

Після обговорення члени журі дійшли консенсусу: не обирати конкретний проект, а визначити автора чи колектив авторів, робота яких найбільше сподобалася. І вже цим «переможцям» конкурсний комітет доручить створення проекту майбутнього пам'ятника.

Стрічка новин