Депутати міської ради не визнали ДНР та ЛНР терористичними організаціями

Сьогодні Полтава отримала головний фінансовий документ, за яким житиме у 2015 році. Затвердження бюджету міста викликало жваве обговорення у депутатів та громадськості. Разом із поточними фінансовими питаннями на засіданні обговорили виділення землі учасникам АТО, а також голосували за визнання ЛНР та ДНР терористичними організаціями. Чи були депутати одностайними у своїх рішеннях – знають наші кореспонденти.

У п'ятницю на сесії Полтавської міської ради було гаряче. Градус напруги у залі подекуди підіймали представники громадськості. Зокрема на засідання прийшли учасники АТО з вимогами про виділення обіцяних земельних ділянок. Не обійшлося без штовханини.

/ІНТЕРШУМ
Бійці АТО з громадськістю намагаються пройти до Олександра Мамая/

Чоловіки у військовій формі та шевронами на рукавах оточили Олександра Мамая. Безпосередньо в очільника міста вимагали прийняти рішення про землю для бійців. Натомість Полтавський міський голова поцікавився в активістів наявністю документів, що підтверджують статус учасників АТО.

/ІНТЕРШУМ 
Бійці до О.Мамая: «Ми Вас особисто відвеземо на АТО. Я пообіцяв, я Вас особисто відвезу, а потім запитаю документи!»
О.Мамай: «Спочатку сам поїдь!»
«Я тільки-но звідти приїхав!»/

Коли пристрасті дещо вщухли, Полтавський міський голова доручив профільному управлінню вирішити питання із землею для бійців, які повернулися зі Сходу.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Вадим Митрофанович Вадімов, а Вам даю особисте доручення. Опрацюйте, давайте, можливо, на найближчу сесію, яка буде у нас, виділимо якийсь один масив і запропонуємо всім без винятку учасникам АТО отримати ці земельні ділянки. Що стосується 18 ділянок у Ленінському районі – в першу чергу виділяємо учасникам АТО/

Далі депутати перейшли до обговорення порядку денного. Найважливіше питання – бюджет на 2015 рік.

/Тетяна Чумак, начальник бюджетно-фінансового управління Полтавського МВК
Загальний обсяг доходної частини міського бюджету пропонується у сумі 1 млрд 396 млн 621 тис грн, що більше фактичних надходжень у 2014 році на 329 млн 834 тис грн, у тому числі у бюджеті трансферти більші на 426 млн 769 тис грн, а також за рахунок нововведених субвенцій з державного бюджету/

Нагадаємо, державні субвенції з цього року поширюються на освітню та медичну галузі міста. Їм спрямують 191 та 192 млн гривень відповідно. Депутати пристали на пропозицію очільника міста про доопрацювання рекомендацій Верховної Ради щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
У нас є квартири «хрущовки», у дев'ятиповерхових будинках, оці блочні будинки, там проживають пенсіонери, тому моє особисте бачення, щоб до 90 кв м не оподатковувати. Також, що стосується приватних будинків. У нас є будинки, які 120 кв м. Вони невеликі, на районі, на Івонченцях чи на Червоному Шляху, підпертий валянком, а бабуся повинна платити. Моя пропозиція, щоб до 200 кв м не брати жодної копійки податок на цей будинок/

Для тих, чия нерухомість перевищує зазначені площі, учасники засідання затвердили податок у розмірі 1%, на відміну від рекомендованих Верховною Радою 2%. Після майже двогодинного обговорення депутати прийняли бюджет на поточний рік, а також внесли зміни до низки важливих міських програм. Проте таку одностайність обранці не змогли продемонструвати у голосуванні за визнання Росії країною-агресором, а ДНР та ЛНР – терористичними організаціями. Із 32 депутатів «За» віддали свої голоси лише 20, тоді як для прийняття рішення необхідні 26.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Моя особиста позиція: дійсно, я їх вважаю терористичними організаціями. На сьогоднішній день, що стосується заяв, я думаю, Верховна Рада повинна займатися політикою, Президент повинен займатися політикою, у нас є голова РНБО Турчинов, він повинен займатися політикою. Якщо ВР цей факт вже признала і відправила це звернення, я вважаю, це питання повинне бути вичерпаним. Нам сьогодні треба заспокоїти нашу територіальну громаду і займатися справами господарськими в місті/

Стрічка новин