Більшість мототранспорту, викраденого минулого року, досі не знайшли

За минулий рік на Полтавщині зареєстровано майже 300 фактів незаконних заволодінь мототранспортом, 190 з них залишаються нерозкритими. Щоб убезпечити своє майно, працівники ДАІ рекомендують власникам таких транспортних засобів зареєструвати їх.

У 2014-му багато полтавців втратили свої мопеди і скутери. Загалом викрали майже 300 таких транспортних засобів, більшість досі не знайшли.

/Дмитро Гриб, старший інспектор УДАІ УМВС України в Полтавській області
Їх дуже важко розкрити, якщо вони не зареєстроваі, бо в базі даних ДАІ відсутні номери агрегатів та вузлів. Власники таких транспортних засобів залишають їх без нагляду, особливо це стосується міст, де не дуже розвинута інфраструктура громадського транспорту. Це Комсомольськ, Лубни, Миргород, Гадяч та Лохвиця/

Правоохоронці радять полтавцям зареєструвати свою мототехніку, хоча б з тих міркувань, що це полегшить її пошук.

/Дмитро Гриб, старший інспектор УДАІ УМВС України в Полтавській області
Щоб можна було уникнути розбору та перепродажу іншим особам, а також реєстрації ними, бо це вже буде інший власник/

Мопеди, придбані до 23 грудня 2009 року, підлягають срощеній системі реєстрації. Транспортний засіб повинен пройти експертизу, яка визначить, чи дійсно об’єм двигуна не перевищує 50 см/куб. До відповідної заяви власник повинен додати копії свого паспорта, товарний чек чи талон про продаж. Якщо документів на мопед немає – два пояснення від сусідів, які підтвердять придбання мопеда, копії їх паспортів додаються. Реєстрація мопедів у центрах ДАІ обійдеться в 109 грн. 43 коп. Експертиза номерного позначення шасі та двигуна коштує 39 грн. 40 коп. А от експертиза визначення об’єму двигуна, року виготовлення, марки та моделі складає 84 грн. 42 коп.

Стрічка новин