Європейський Банк Реконструкції і Розвитку виділить кредит на модернізацію котелень міста

На модернізацію системи теплопостачання у Полтаві Європейський Банк Реконструкції та Розвитку готовий надати кредит у 24 млн євро, з яких 5 млн – грантові кошти. Усі розрахунки цього проекту сьогодні оголосили на спільному засіданні постійних комісій обласної ради з питань бюджету та управління майном і житлово-комунального господарства.

Не секрет, що комунальне господарство міста потребує великих фінансових вливань. Допомогти із коштами на модернізацію системи теплопостачання у Полтаві погодився Європейський Банк Реконструкції і Розвитку. Його представники неодноразово зустрічалися із керівництвом підприємства «Полтаватеплоенерго» для узгодження усіх етапів проекту.

/Володимир Чернявський, ген.директор ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
Найбільша частка витрат цього проекту припадає на реконструкцію найбільшої у місті Полтаві котельні по Ціолковського, 8. Там загальне фінансування – близько 60% від усього фінансування, передбаченого проектом. Економія в рамках цієї котельні за всіма критичними показниками – майже 30%/

Загальне фінансування зазначеного проекту від Європейського Банку – 24 млн євро. 19 з них – кредитні кошти, решта – грант.

/Володимир Чернявський, ген.директор ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
З початку нашої роботи з банком відбулися серйозні курсові зміни. Якщо ми говоримо про економічну сторону цього питання. У вересні 2012 року вартість євро була близько 10 грн. Сьогодні ми знаємо, вона перевалила за 20. І тому зрозуміло, 19 млн євро тоді коштувало 200 млн грн, сьогодні це умовних 450 млн грн/

Представники громади, присутні на засіданні, негативно висловилися стосовно впровадження даного проекту в області, аргументуючи це тим, що його реалізація для Полтавщини буде дуже вартісною. Проте керівництво області відстоювало позицію про модернізацію підприємства за умови наявності чіткої гарантії державної комісії, попрацювавши з якою можна буде уже остаточно вирішити це питання. Подібний проект вже реалізовувався у Черкаській області. Тому, говорять депутати, є можливість вивчити досвід сусідів та побачити результати їх діяльності у цьому напрямку. У підсумку члени постійної комісії обласної ради погодили проект «Модернізація системи теплопостачання у м.Полтава».

Стрічка новин