Полтавці продовжують виготовляти зимові маскувальні сітки

Полтавці продовжують виготовляти зимові маскувальні сітки. Нині своєрідну естафету перейняли учні політехнічного ліцею. Разом із педагогами на перервах, після занять, у свій вільний час, плетуть ці засоби захисту. Що спонукає полтавську молодь допомагати військовим, дізнавалася Крістіна Брігіда.

Щойно в учнів політехнічного ліцею з'являється вільна хвилинка, вони стрімголов поспішають до цього приміщення. Тут хлопці й дівчата пліч-о-пліч займаються створенням маскувальних сіток.

/Марина Череута, учениця Полтавського політехнічного ліцею
Це допомога військовим. Ми повинні хоч щось зробити для них, хоч якось допомагаємо/

Таким чином не вперше учні цього навчального закладу допомагають військовим. Напередодні Нового року відправили посилку із інструментами, виготовленими руками вихованців ліцею, а також з першою маскувальною сіткою. Нині вони працюють вже над третьою. Аби якомога швидше закінчити роботу, до неї залучають вчителів, батьків та друзів. Ірина Пономарьова до ліцею цього дня привела свого брата Віктора. Хлопець зараз на канікулах, тому залюбки допомагає сестрі. Учні говорять: створювати маскувальні сітки зовсім не важко. Ірина Мороховець проводить для нас короткий майстер-клас.

/Ірина Мороховець, учениця Полтавського політехнічного ліцею
Для того, щоб сплести сітку, треба спочатку зав'язати вузлик якомога краще, стрічечка повинна бути шириною 3-4 см, а довжина – 30 см. І ми плетемо так, через один квадратик, щоб не було прямих ліній, тому що в природі їх не існує/

Дівчина наголошує: у цій справі техніка плетення дуже важлива, адже від неї залежить власне призначення сітки. Про нього ліцеїсти теж знають.

/Ірина Пономарьова, учениця Полтавського політехнічного ліцею
Використовують цю сітку для того, щоб ховати зброю, техніку різну/

Тканину активісти використовують переважно білого кольору. Проте, говорять, нині сніг у деяких місцях починає підтавати, а значить, щоб військова техніка залишалася непоміченою, додають до сітки сірі відтінки.

/Лілія Жила, заступник директора з навчально-виробничої роботи Полтавського політехнічного ліцею
З дому приносимо, з гуртожитку приносимо, волонтери нам допомагають, мешканці. Клич такий є – приносьте будь-яку тканину. Головна вимога, щоб вони не плавилися, натуральну тканину, і далі ми будемо її вплітати. Так що ми збираємо всі разом/

Разом робота у хлопців і дівчат йде швидко. Одна сітка вже готова, іншу планують закінчити за два дні. Потім за допомогою волонтерських організацій міста їх відправлять на Схід.

Стрічка новин