У Художньому музеї – нова виставка

У Полтавському Художньому музеї імені Миколи Ярошенка – нова виставка. З нагоди 110-річниці від Дня народження музейники виставили роботи художника Павла Горобця з фондів закладу. 

На цій картині Павлу Горобцю – 25 років, малював його наставник Григорій Цисс, полтавський портретист. Далі – роботи самого Павла Матвійовича. Особливе місце з-поміж них посідає ліричний пейзаж.

/Олеся Ачкасова, науковий працівник Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка
Це наш полтавський художник, він тут народився і власне очолював навіть уже після війни наш Полтавський Художній музей/

У перший рік після війни Павло Горобець став працювати у Полтавському Художньому музеї, спочатку – заступником директора з наукової роботи, а у 60-70-х роках директором. Вулиці Полтави та околиці міста – улюблені мотиви художника. Музейники розповідають: добре давався йому і графічний портрет та дружній шарж. Цю виставку приурочили до 110 річниці від Дня народження художника. Він народився 28 січня 1905 року.

/Олеся Ачкасова, науковий працівник Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка
Роботи Павла Матвійовича знаходилися у приватних збірнках, у нас тут у музеї є його роботи, дуже багато графічних – більше 200/

На виставці представлені роботи різних періодів життя художника. Ці картини можна буде побачити протягом року, обіцяють у музеї.

Стрічка новин