Більше 400 чоловік входить до спеціалізованого громадського формування ДАІ Полтави

Більше 400 чоловік входить до спеціалізованого громадського формування Державтоінспекції Полтави. Небайдужі містяни після роботи спільно з інспекторами ДАІ виходять на вулиці, щоб попередити порушення Правил дорожнього руху.

Щодня, незалежно від дня тижня та пори року, ось ці чоловіки приходять до Державтоінспекції міста, щоб заступити на патрулювання. Ми звикли називати їх дружинниками, але офіційно це представники спеціалізованого громадського формування. Чоловіки спільно з інспекторами ДАІ з 17.00 до 20.00 години слідкують за дотриманням Правил дорожнього руху.

/Іван Верещака, начальник спеціалізованого громадського формування ДАІ м. Полтава
Допомагають оформляти пригоду, надають першу медичну допомогу, розшукують водія і транспортний засіб, який допустив ДТП і зник з місця події. Також затримуємо водіїв, які керують транспортом у нетверезому стані/

Перед спільним патрулюванням дружинникам та інспекторами обов'язково доводиться інформація про стан аварійності на автошляхах, націлюється увага на дотримання заходів особистої безпеки та проведення профілактики серед учасників дорожнього руху.

/Юрій Баков, дружинник
Якщо виявляємо порушення, ми як свідки від громадян фіксуємо всі порушення, записуємо все в протокол/

У кожного члена громадського формування є спеціальне посвідчення, яке вони демонструють на вимогу водіїв. Керманичі ж автівок, говорять дружинники, здебільшого позитивно ставляться до спільного патрулювання. Та бувають і такі, хто не підтримує ініціативи.

/Василь Бойко, дружинник
Буває, люди не розуміють. Ми намагаємося роз'яснити, внушити. І після нашої розмови вони покидають місце, задоволені від спілкування/

Спільне патрулювання вже майже 40 років дає позитивні результати. А в нинішній неспокійний час, зазначають в ДАІ, це особливо важливо.

/Юрій Сябро, в.о.начальника ДАІ м.Полтава
Люди можуть побачити те, що не побачить інспектор: десь перевозиться небезпечний вантаж, те, що буде приховано від працівника міліції, людина в цивільному може побачити, сповістити і допомогти/

У Полтаві добровільна дружина функціонує з 1977 року. Нині до складу формування входить більше 400 осіб з 14 установ, підприємств та організацій міста.

Стрічка новин