Напередодні полтавці вийшли під стіни ОДА, щоб показати всій країні «Україна – єдина»

Напередодні ввечері полтавці вийшли під стіни облдержадміністрації, щоб показати всій країні «Україна – єдина». Упродовж 16 років 22 січня патріоти нашої Батьківщини беруться за руки та утворюють «Живий ланцюг єдності» на честь Дня Соборності України. Про особливості відзначення Акту злуки цього року – у нашому наступному сюжеті.

Майже 100 років минуло з моменту оголошення на Софіївській площі у Києві Акту злуки Української Народної та Західно-Української Народної республік. З того часу щорічно тисячі патріотів 22 січня виходять на вулицю, щоб довести всьому світу «Ми – єдині».

/Наталія Талипова, співкоординатор Полтавського волонтерського корпусу патріотів України
День Соборності безпосередньо стосується, мабуть, свідомості кожного. Тим більше, зараз ростуть дітки. Вони долучаються до патріотичних речей. І ми повинні пам’ятати про те, що ми незалежні, ми – єдині/

Організаторами такого заходу виступили громадські об'єднання області. Серед них – і радикали – Полтавський осередок Правого сектору, які у цей день готові йти на компроміс.

/Ліана Трунова, учасниця Правого сектору м. Полтава
Соборність – ціль нашої держави, зберегти нашу соборність, яка була здобута давно нашими попередниками, і якщо для збереження соборності потрібні будуть радикальні дії – значить, потрібно буде діяти радикально. Якщо потрібно буде компроміс – значить, потрібно буде шукати компроміс/

Площа біля облдержадміністрації наповнилися абсолютно різними людьми. Одні прийшли довести, що Полтава – українське місто, інші – відстояти мир на нашій землі.

/Ольга Жуковська, учасниця акції
Полтава – це українське місто, це 100% українське місто, і провокації, як на Донбасі, не пройдуть. Тут не буде ні ополченців, ні градів, нічого подібного/

/Наталія Федотенкова, учасниця акції
Хочеться, щоб наші діти жили в мирі, в дружбі. Щоб наші сини, чоловіки, батьки не гинули. Оце для нас соборність/

Відзначення Дня Соборності закінчилося ходою вулицями Полтави з прапорами України та уже традиційним покладанням квітів до пам'ятника Кобзарю.

Стрічка новин