Сьогодні в Україні стартувала четверта хвиля мобілізації

Сьогодні в Україні стартувала четверта хвиля мобілізації. Поповнення війська пройде в три етапи і триватиме з січня по серпень. Перший етап вже розпочався і займе 90 днів. Другий – орієнтовно з квітня і триватиме 60 днів, а третій етап почнеться з червня і також продовжиться упродовж 60 днів. Про особливості мобілізації на Полтавщині – наш наступний сюжет.

В останньому номері парламентської газети «Голос України» від 20 січня опублікований текст Указу Президента України Петра Порошенка «Про часткову мобілізацію». Згідно з документом, вона триватиме протягом 210 днів і пройде у всіх областях, за виключенням окупованого Криму. Компетентним органам необхідно здійснити призов військовозобов'язаних, резервістів та поставку техніки для забезпечення потреб всіх військових формувань. З 18 березня по 1 травня потрібно провести демобілізацію службовців, призваних відповідно до Указу від 17 березня 2014 року. На думку військових, у ході проведення мобілізації залишається ще й ряд недоліків, які необхідно усунути.

/Борис Павлов, військовий комісар Полтавського обласного військового комісаріату
Це на даний час – відсутність змін в законодавстві України, які б позитивно могли б вплинути на проведення мобілізації. Не визначено порядок роботи правоохоронних органів щодо розшуку і доставки громадян, які не з'являються у комісаріати, в тому числі і по виклику/

За різними даними, в Україні планують призвати близько 50 тисяч осіб, на Полтавщині – близько 2-х тисяч. Активна робота в цьому напрямку вже триває.

/Борис Павлов, військовий комісар Полтавського обласного військового комісаріату
Позпочалася медична комісія. На медичну комісію викликано 3 839 чоловік. На сьогодні пройшло 1741/

Під час попередніх трьох хвиль мобілізації у Полтавській області було призвано до лав армії 4 595 військовозобов’язаних і мобілізовано 193 одиниці техніки.

Стрічка новин