Цього року у Полтаві з'явиться пам'ятний знак на вшанування подій та учасників Революції Гідності

Цього року у Полтаві з'явиться пам'ятний знак на вшанування подій та учасників Революції Гідності. На сьогоднішній день у місті триває конкурс на кращу ескіз-ідею майбутнього монументу. Минулого року члени журі та громадськість визначилися з місцем його розташування, нині – чекають на пропозиції щодо образу та зовнішнього вигляду пам'ятника. Більше про умови цього етапу конкурсу знають наші кореспонденти.

Розмови про необхідність встановлення у Полтаві пам'ятного знаку, який би вшановував події та учасників Революції Гідності, точилися ще взимку минулого року. Тоді влада почула думку громадськості. 24 лютого на позачерговій сесії Полтавської обласної ради депутати підтримали цю ініціативу.

/Володимир Микійчук, заступник голови Полтавської обласної ради
Революція Гідності – подія величезна, і вона повернула повністю розвиток нашої держави, тому, звичайно, нам хотілося, щоб такий знак був встановлений, тим більше, що це вимога і громади, і Полтавської обласної ради, і облдержадміністрації, спільно прийняли рішення, і ми цей конкурс проводимо/

Упродовж першого етапу конкурсу, який проходив з квітня по серпень 2014-го року, організаторам вдалося визначити місце, де розташовуватиметься пам'ятний знак. Члени журі та громада зійшлися на думці, що це буде площа, яка прилягає до адміністративної будівлі Полтавської обласної ради.

/Антоніна Ільїна, відповідальний секретар конкурсу
Учасники Майдану, які брали активну участь у роботі журі, виявили бажання і наполягли на тому, що все-таки пам'ятний знак має стояти на місці подій, на тому місці, де полтавська громада дала свою підтримку Київському Майдану/

А от художній образ майбутнього пам'ятника тоді обрати не вдалося, адже більшість із пропозицій учасників конкурсу стосувалася площі Леніна. Це стало причиною оголошення наступного етапу конкурсу. До 25 січня кожен, хто має бажання та натхнення стати творцем пам'ятного знаку, присвяченого подіям Революції Гідності, може подати на розгляд журі свої проектні пропозиції. Їх приймають в управлінні містобудування та архітектури і управлінні культури Полтавської облдержадміністрації.

/Антоніна Ільїна, відповідальний секретар конкурсу
Журі буде працювати протягом 26-28 січня, і потім, упродовж лютого місяця, планується виставити ці роботи на громадське обговорення, буде проведена виставка робіт/

Організатори мають надію, що вже у березні стане відоме ім'я переможця конкурсу і вже цього року Полтава отримає новий пам'ятний знак на вшанування подій Революції Гідності.

Стрічка новин