З 1 січня в Україні запроваджено ряд важливих податкових змін

З 1 січня в Україні запроваджено ряд важливих податкових змін. Зокрема встановлено мінімальні пороги оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Також нововведення стосуються і водіїв, які володіють автівками з об’ємом циліндрів двигуна понад 3000 кубічних сантиметрів. 

Згідно з останніми податковими нововведенннями, власники великих квартир та приватних будинків змушені сплачувати податок на нерухоме майно.

/Дар'я Шляхова, головний державний інспектор інформаційно-комунікаційного відділу ДПІ у м.Полтава
Відтепер не оподатковуються квартири площею до 60 кв. м та будинки площею до 120 кв. м. У разі одночасного перебування у власності платника податку декількох об’єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток, пільгова площа складає 180 кв. м.
Нагадуємо, що базою оподаткування податку на нерухоме майно є загальна площа об’єкта нерухомості, а не житлова/

Обчислення суми податку для фізичних осіб здійснюють органи фіскальної служби за місцем реєстрації власника такої нерухомості, та до 1 липня звітного року за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості надсилають податкове повідомлення – рішення про суму податку, що підлягає сплаті. Відповідно до внесених змін, говорять податківці, юридичні особи повинні обчислити суму податку, яку вони мають сплатити до бюджету як за житлову, так і за нежитлову нерухомість, що перебуває у їх власності. А це готелі, мотелі, пансіонати, ресторани та бари, торгові центри, універмаги, СТО, гаражі. Цьогорічні податкові нововведення стосуватимуться і автомобілістів. Особливо тих, хто володіє позашляховиками. На них чекає транспортний податок.

/Дар'я Шляхова, головний державний інспектор інформаційно-комунікаційного відділу ДПІ у м.Полтава
Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см/

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль. Податкове повідомлення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податку контролюючим органом до 1 липня базового звітного року. Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів з дня вручення повідомлення-рішення. Юридичні ж особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Стрічка новин