Як жити без депресії та з творчими планами – знає один полтавський майстер по металу

Як жити без депресії та з творчими планами – знає один полтавський майстер по металу. Потомственний коваль Анатолій Фіктянов поділився секретами на виставці власних робіт. Вона так і називається – «Секрети коваля». 

Виставка Анатолія Фіктянова «Таємниці коваля» відкрилася у музеї-садибі Панаса Мирного. Козацьке військове обмундирування, шоломи, кольчуги і тут же - абсолютно мирні речі декоративно-ужиткового значення. Полтавський коваль каже: улюбленої речі тут немає. Усе миле серцю.

/Якщо я його роблю, значить, люблю/

Творчість - це те, що захопило з головою ось уже як 20 років, каже майстер. Робота з металом не дає депресувати і схилятися до чарки, натомість - повна голова ідей та планів на майбутнє. Анатолій Фіктянов уміє не тільки з нуля починати, а ще й реставрувати вироби старовини. У його колекції - давні речі. Каже: ось такі цвяхи, пряжки та гудзики можна знайти на городах Полтавщини. Колекцію допомагають збирати друзі-козаки. Ось як цю ікону.

/Її подарував мені один козак, який знайшов її на горищі у своєї бабусі/

Уміє коваль і шаблю викувати, проте із умовою: щоб від неї нікому шкоди не було.

/Анатолій Фіктянов, автор виставки «Таємниці коваля»
Якщо доводиться робити зброю, я роблю її не функціональною, прямо використати її як зброю неможливо/

На виставці були добрі знайомі Анатолія Фіктянова і люди, які просто чули про нього. Коваль знається із козацькими організаціями, вони до нього і завітали.

/Андрій Булава, голова Диканського районного управління «Козацька громада Полтавщини»
Він от як козак і сам представляє такі вироби, сам займається такою справою, тому цікаво було подивитися, хто він, який він майстер, чим займається. Моє прізвище Булава і мені дуже сподобалося оця булава/

Ці роботи бачили у багатьох містах України і за кордоном, у музеї Панаса Мирного вони будуть декілька тижнів.

Стрічка новин