У Художньому салоні відкрилася виставка полтавця Валерія Боняківського, який загинув на Донеччині

У Художньому салоні відкрилася виставка полтавця Валерія Боняківського, який загинув на Донеччині 16-го жовтня минулого року. Валерій був бійцем добровольчого батальйону «Дніпро-1», у минулому він – військовий. Останніми роками захоплювався малюванням, брав участь у різних мистецьких заходах. Нині рідним і друзям про Валерія нагадують картини. Чоловік мав багато творчих задумів, але здійснитися їм завадила неоголошена війна на Сході.

Валерій Боняківський закінчив художню школу, пізніше – льотне училище, літав на СУ-25. Він з молодості знав, що таке війна, розповідає мати Марія Боняківська, адже навчався в Грозному в той час, коли там лилася кров. У зону АТО Валерій потрапив навесні (захищав Україну у складі добровольчого батальйону). Його життя обірвалося у жовтні, коли потрапив під мінометний обстріл. У загиблого залишилося троє доньок. Виставка, яку відкрили у Художньому салоні, – данина пам'яті художника. 14-го січня йому б виповнилося 45 років.

/Марія Боняківська, мати художника
Коли не стало сина, мені знайома повернула одну його картину, а вчора ще одну його картину подарували. Не тому, що вона їм не потрібна, а щоб зробити мені приємно. Такий збіг, що йому було б 45, а мені – 70. Це подарунок для мене. Завтра буду отримувати орден, це теж як подарунок мені до Дня народження/

До експозиції увійшли роботи із приватних збірок. Оскільки митець працював у різних жанрах, то й наповнення виставки відповідне, розповідає товариш по пензлю Віктор Бондар.

/Віктор Бондар, голова творчого об'єднання полтавських художників «Живопис»
У нього було багато планів на майбутнє. Він збирався за кордон поїхати працювати, готувати виставки, він був людиною руху вперед/

На відкриття виставки прийшли усі, хто знав Валерія Боняківського, поважають його, як особистість та художника.

Стрічка новин