Одне з центральних свят в українському зимовому циклі – День Василя

Одне з центральних свят в українському зимовому циклі – День Василя. Його відзначають 14 січня. Про традиції святкування Нового року за старим стилем цього дня говорили у загальноосвітній школі №5. 

Одинадцятикласників загальноосвітньої школи №5 на зимових канікулах запросили до літературної вітальні. Для них влаштували екскурс в історію українських звичаїв та традицій, пов'язаних із зимовим циклом свят.

/Світлана Ставна, вчитель української мови та літератури ЗОШ №5
Ми всі знаємо ці свята, а що вони означають, звідки вони пішли, яке їхнє значення у розвитку нашої культури? От ми і вважаємо за потрібне в оцей зимовий час призвичаїти дітей/

Про сьогоднішнє свято Василя учні, зізнаються, чули з самого дитинства. Та, звичайно, знають, що потрібно робити у цей день.

/Анастасія Лузіна, учениця 11 класу ЗОШ №5
Сьогодні є така традиція в українців, що хлопці ходять, посипають зерном у хатах, бажають господарям здоров'я, щастя та всіх гараздів/

Учні говорять: у нинішній час важливо вивчати українські звичаї та традиції, адже це об'єднує націю, сприяє розвитку культури та любові до своєї батьківщини. Ці знання, обіцяють, обов'язково передадуть і своїм нащадкам.

Стрічка новин