В Краєзнавчому музеї пройшло традиційне різдвяне богослужіння

В Краєзнавчому музеї пройшло традиційне різдвяне богослужіння. Вже не вперше Харківсько-Полтавська єпархія Української автокефальної православної церкви проводить тут святкові заходи. Цього разу відвідувачам продемонстрували колекцію ікон із музейних сховищ.

У великій залі Краєзнавчого музею Преосвященний Афанасій, Єпископ Харківський і Полтавський провів святкову божественну літургію. Головне, за що молилися цього дня, - становлення миру в Україні.

/Афанасій, єпископ Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ
Нехай та кров, яка нині проливається на українській землі, стане жертовної кров'ю любові, яка омиє наш народ, його душу, його серця і наповнить живодайними силами як та кров, яку пролив Христос на хресті розп'яття/

Крім богослужіння, полтавці мали можливість ознайомитися з колекцією старовинних ікон. Експозицію напередодні Різдва підготували з фондів музею. На широкий загал представили підбірку ікон Богородичної серії. Всім експонатам - більше 100 років.

/Тамара Кондратенко, головний зберігач фондів Полтавського Краєзнавчого музею ім. В.Кричевського
Доля їх непроста. Більшість із них до нас потрапили ще в 90-ті роки і були вилучені комісією по переміщенню культурних цінностей через державний кордон України як такі, що незаконно вивозилися з України/

Експоновані ікони прикрашені вишитими рушниками. Їх, говорять музейники, передавали до установи полтавські родини. Крім цього, спеціально до літургії музейники підготували експонати, що використовуються для різдвяного богослужіння. Серед цих реліквій - Євангеліє 18 століття.

Стрічка новин