Пластикова картка – все, що віднедавна потрібно, щоб сплатити штраф за порушення Правил дорожнього руху

Пластикова картка – все, що віднедавна потрібно, щоб сплатити штраф за порушення Правил дорожнього руху. В екіпажах ДАІ, що дислокуються на стаціонарних постах, встановлені мобільні термінали, за допомогою яких водії-порушники, не від'їжджаючи від місця пригоди, можуть сплатити штраф.

Задля економії часу водіїв в усіх областях України нині триває екперимент щодо застосування платіжних терміналів для оплати штрафів за порушення Правил дорожнього руху. Це, говорять фахівці, спільна ініціатива ДАІ та ПриватБанку.

/Андрій Соловей, інспектор відділу організації роботи ДПС ДАІ у Полтавській області
Зазначені термінали нічим не відрізняються від тих, що використовуються в торгівельних мережах. Вони розраховані на використання будь-яких наявних та діючих в Україні платіжних систем Visa i Master Card/

Для роботи платіжного терміналу необхідно лише 12 вольт напруги. Після сплати водій отримує чек, на якому вказана сума штрафу та номер адміністративного протоколу. Сплатити ж штраф за допомогою терміналу, або в касі банку, говорить Андрій Соловей, залежить тільки від бажання водія. Змушувати нікого не будуть.

/Андрій Соловей, інспектор відділу організації роботи ДПС ДАІ у Полтавській області
Перша особа в Полтавській області, відносно якої було використано даний термінал, ним виявився співробітник, який обслуговує такі термінали. Він позитивно, не зрадів, звичайно, але позитивно прийняв таку можливість/

Поки триває експеримент, термінали ДАІ-шникам видали в обмеженій кількості - по два на кожну область. Та коли результати виправдають себе, зазначають в Державтоінспекції, присторої з'являться в кожному екіпажі.

/Олександр Крайник, т.в.о. начальника ДАІ у Полтавській області
Даних терміналів зараз існує тільки два, які розміщені на стаціонарних постах у Сухинівці Кобеляцького району та Лубенському посту у Лубнах/

В ДАІ наголошують: провести оплату штрафів через термінал можна тільки за порушення, за які прийняття рішень про накладення штрафних санкцій входить до компетенції Державтоінспекції. Але в жодному разі не в тих випадках, коли постанову про вчинення правопорушення буде виносити суд.

Стрічка новин