Святкування завершуються, починаються важкі післязастільні будні

Для тих, хто на час новорічних свят відпочиває від спорту та здорового способу життя, починаються важкі післясвяткові будні. Як правильно виходити зі свят та застіль тим, чия душа НЕ прагне продовження банкету, знає Олена Ляшенко.

Кому свята, а у лікарів пацієнтів додалося. На моніторі - післясвятковий синдром - загострення хронічних хвороб внутрішніх органів. Медики кажуть: таке буває після святкового столу.

/Ігор Іваницький, сімейний лікар
Зростає кількість пацієнтів із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Часті загострення хронічних панкреатитів, загострення хронічних холециститів, ну і, безумовно, загострення жовчно-кам'яної хвороби. Це виникає внаслідок надмірного вживання жирної, смаженої їжі, вживання алкоголю/

Поради банальні та відомі всім - не переїдати. Коли поїли зайвого, перше, що прийде на допомогу, - ферментативні таблетки. Вони розрекламовані і відомі всім. Іще один післясвятковий синдром - лінощі. Після вихідних за столом буває важко налаштуватися на роботу. Щоправда, люди на вулиці запевняють: усе нормально.

/Бліци
- Та які там свята!
- В нас і сьогодні робота була.
- Все пройшло взагалі-то нормально.
- Абсолютно нормально. Прокинулася, і все добре. Будні ідуть, працюємо.
- Вона спортсменка, моя доця, так що їй легко, бо вона нічого не їсть, після шостої - чай.
До роботи хочеться, бо працюємо самі на себе, ми підприємці, робота улюблена/

Важко тим, хто перебрав із алкоголем. Щоправда, статистика свідчить: цього року полтавці святкували культурно. До так званого "витверезника" у новий рік потрапило всього шестеро - це порівняно мало.

/Ігор Іваницький, сімейний лікар
Якщо на свята було багато алкоголю, то після свят треба приділити увагу власному здоров'ю. Треба відмітити, що треба більше споживати звичайної води, збільшити фізичні навантаження, ну і, можливо, відвідати десь сауну, щоб алкоголь вийшов із потом/

Головна порада на свята та дні після них - помірність, кажуть спеціалісти. Кожен має знати свою міру і дотримуватися її - щоб не завдавати клопоту собі та тим, хто поруч.

Стрічка новин