Увечері 6 січня колядують

Увечері 6 січня колядують. Люди починають вітати один одного зі святками. Обмін поздоровленнями триватиме до Водохреща. Перших колядників приймала сьогодні і "Студія "Місто".  

/інтершум
Дітки заходять і співають
- По цьому дому веселому чи дозволите колядувати, колядувати, ваш дім звеселяти, діточок збудити, Христа славити. Дозволяєте?
- Дозволяємо!/

Ось вони - перші колядники. Це дітки зі школи "Паросток" ходять із привітаннями. У їх репертуарі - старовинні колядки та віншування.

/Олена Ульянич, педагог
Нас завжди радує те, що ми можемо донести такі найкращі зразки нашої культури до людей, підтримати традиції, тому що на Святий вечір люди завжди чекають колядників/

Ряжені - так називають перевдягнених колядників. Вони за традицією мають вітати господарів зі святом.

/інтершум
Віншуємо вас нині усіх, добрі люди. Хай добро і згода завжди поміж вас буде. Бувайте здорові разом з діточками, хай горя і кривди не буде між вами/

І, головне, із чим ходять колядники, - сповіщати звістку про Різвдо і славити Христа.

/інтершум
Христос ся рождає, славімо Його!/

Є і негативні персонажі у цьому виступі - Ірод та Біда. Проте зло, як завжди, покарали. Колядують 6 січня увечері, 7 - протягом дня. Колядки відкривають сезон обрядових привітань. Після них 13 січня підуть щедрівки, посипання. Завершуються святки Водохрещам 19 січня.

Стрічка новин