Рятувальники та міліція застерігають бути обачними під час запуску піротехнічних виробів

Напередодні новорічних та різдвяних свят рятувальники та міліція застерігають бути обачними під час запуску піротехнічних виробів. Купувати цю продукцію необхідно лише у сертифікованих магазинах. Головне – відповідально підходити до цього не завжди небезпечного процесу, відтак –  дотримуватися наступних порад. 

Цього року мер міста Олександр Мамай підписав розпорядження про тимчасову заборону фізичним та юридичним особам використовувати піротехнічні вироби (фейєрверки та салюти).

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Там, де трагедія, там, де горе, тому ми вирішили в цьому році не запускати салюти та піротехніку/

Але в той же час, говорять продавці спеціалізованих магазинів, полтавці активно готуються до відзначення новорічних свят.

/Сергій Петров, піротехнік
На сьогоднішній день на Україні дуже широкий асортимент представлений, і можна розділити на три позиції. До одних із найбільш використовуваних належать шутихи - вони нижче петарди, ракети і салютні установки/

Фахівці спеціалізовних магазинів радять всім полтавцям уважно ставитися до піротехніки. Обов'язково при покупці необхідно перевірити цілісність упаковки. І вже потім можна купувати виріб. Використовувати ж піротехніку потрібно у тих місцях, які знаходяться на відстані не менше 100 метрів від лікарень, церков та навчальних закладів. Важливо звертати увагу на позначки на упаковці піротехніки.

/Віталій Шкаревський, нач.відділу інформації ГУ ДСНС в Полтавській області
Перед тим, як купувати, краще ознайомитися в магазинах, як правильно запускати піротехнічні вироби, і почитати інструкцію. Не дозволяти вибухи цих піротехнічних виробів/

Міліція в свою чергу активно контролює стихійні місця продажу піротехніки.

/Алла Ставицька, інспектор ВЗГ УМВС України в Полтавській області
За інформацією міліції громадської безпеки, вже перевірено 60 торгових місць та місць, де можуть реалізовувати вироби суб'єктів господарювання. Їм роз'яснені права та обов'язки щодо продажу піротехніки громадян/

Якщо ж правоохоронці помітили несанкціоноване використання піротехніки, то дії таких порушників кваліфікуватимуть як хуліганство. І притягуватимуть до відповідних статей Кримінального кодексу України.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію