На початку ХХ століття іграшки, виготовлені власноруч, були неабияким скарбом

На початку ХХ століття іграшки, виготовлені власноруч, були неабияким скарбом. До нашого часу такі зразки новорічних прикрас у Полтаві зберігаються у Літературно-меморіальному музеї Володимира Короленка. Чим зазвичай прикрашала різдвяну ялинку родина письменника і як продовжують цю традицію у закладі нині, знає Крістіна Брігіда.

Новорічні та різдвяні свята у родині Володимира Короленка чекали з великим нетерпінням. Обов'язково прикрашали ялинку, готували один одному подарунки, запрошували на свої свята дітей із багатих і бідних родин.

/Людмила Ольховська, провідний науковий співробітник Літературно-меморіального музею В.Короленка
Коли діти були підлітками, тоді родина жила у Нижньому Новгороді, Короленко пише своєму приятелю в листі, що діти свої кишенькові гроші зберігали, збирали і влаштували ялинку для сусідських дітей. І він дуже пишався цим вчинком/

Різдвяні ялинки сім'я письменника прикрашала паперовими та картонними балеринами, клоунами, ляльками з тканини. Взагалі, розповідає Людмила Ольховська, у родині Короленка був культ ручної роботи. Тому й новорічні прикраси виготовляли самі.

/Людмила Ольховська, провідний науковий співробітник Літературно-меморіального музею В.Короленка
Ставився великий стіл, і сідали діти із дорослими, і кипіла робота. Різні матеріали підготовляли. Ми бачимо в цих іграшках і картон, і мереживо паперове, і щось схоже на замшу, оксамит. І іграшки на цій ялинці у нас рукотворні/

Кілька років тому у короленківській оселі почали встановлювати дві ялинки. Одну – у меморіальній експозиції, іншу – у літературному музеї. Для цієї зеленої красуні підготували нові іграшки, створені за ескізами старовинних зразків. Нині біля неї, продовжуючи традицію Короленківських ялинок, влаштовують веселі свята для полтавської малечі.

Стрічка новин