Дві доби полтавцям не вимикали світло через теплу температуру, але це ненадовго...

У Полтаській області коригуватимуть графіки аварійних відключень електроенергії. Протягом останніх двох діб перебоїв зі світлом не було, оскільки на це вплинула аномально тепла температура. Втім обласні чиновники говорять: це не привід розслаблятись. Попереду полтавців чекають морози, а запаси вугілля не поповнюються - наголошували у п"ятницю під час засідання координаційної ради в обласній адміністрації.

Найбільші споживачі природного газу в Полтавській області це промислові підприємства, які беруть більше 40%, 38 - населення, і теплопостачальні підприємства - 15 процентів.
Споживання газу полтавцям вдалося скоротити восени на потрібні 30%. Промислові і бюджетні споживачі газу у жовтні і листопаді використали його у межах лімітів. Але у грудні - перевищили, звітували у п'ятницю в обласній адміністрації під час колегії.

/Ігор Піддубний,  директор департаменту з питань нафтогазового комплексу Полтавської ОДА
На сьогодні Україні не вистачає близько 17 % електроенергії. При тому, що на початку року держава її експортувала. Через нестачу енергетичного вугілля, зупинено понад 20 блоків теплових електростанцій і судячи по всьому, найближчим часом питання повного забезпечення генеруючим вугіллям вирішено не буде./

Застосування графіків обмеження електричної потужності та аварійних відключень - можуть використовуватись для збереження функціонування всієї системи енергетики в Україні. Нині так і відбувається.

/Ігор Піддубний, директор департаменту з питань нафтогазового комплексу Полтавської ОДА
Диспетчерами національної компанії "Укренерго" у жовтні було дано команду на застосування в областях графіків обмеження електричної потужності та електроспоживання. Це не дало очікуваного ефекту, оскільки значна кількість включених до графіків підприємств, у тому числі, в нашій області, або запровадили їх в неповному обсязі, або взагалі відмовилися від їх впровадження./

Тому з 1 грудня ввели графіки аварійних відключень. Така практика теж виявила купу недоліків. Баланс між споживанням і виробництвом електроенергії порушився, бо одночасно припинили виробництво десятки виробничих потужностей і на АЕС, і на електростанціях. Минулого тижня розробили нові графіки, де передбачалось відключення не більше 2 годин. На крупних теплопостачальних підприємствах почали дотримуватись стабільних режимів. Однак, системні відключення знову можуть бути скориговані.

/Олег Романчук, директор зі збуту електричної та теплової енергії ВАТ "Полтаваобленерго"
Ті графіки, які погоджені з обладміністрацією і діють зараз - дуже схожі на ті, які були анонсовані і які будуть запроваджені, якщо ми отримаємо найближчим часом відповідне розпорядження Кабінету міністрів України./

Останні дві доби аварійних відключень до полтавців не застосовували, але це виключно через аномально високу середньодобову температуру. Наразі ситуація залишається складною.

/Олег Романчук, директор зі збуту електричної та теплової енергії ВАТ "Полтаваобленерго"
В роботі знаходяться менше половини енергоблоків теплових електростанцій і проблема з постачанням вугілля до них в маштабах країни не вирішена. Тому з подальшим зниженням температури графіки будуть застосовуватись. Ситуація дуже складна./

Стрічка новин