У Краєзнавчому музеї відкрилася виставка "Полтавська витинанка"

У Краєзнавчому музеї відкрилася виставка "Полтавська витинанка". Її автори - майстри народного мистецтва України, учні дитячої художньої школи та  першого ліцею. Де у старовинному мистецтві переплітаються традиції  та сучасне мистецтво - придивлялись наші кореспонденти.  

Євген Пілюгін витинанкою займається майже три десятки років. У власній колекції він має більше 300 робіт. Його витинанки сім разім презентували на персональних виставках. Вперше витинанку Євген Пілюгін побачив, ще будучи студентом у Москві. Далі - бував у різних країнах і знайомився з різними роботами. Але схотів побачити свою - національну. Тому - почав займатись різьбленням. У Полтаві перша експозиція витинанок була у 82 році, згадує майстер.

/ Євген Пілюгін, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України
Потім воно затихало. Хтось щось різав.. І ось пройшло 30 років,трохи більше, як ми зробили велику професійну полтавську витинанку. Є вже й майстри, які сформувалися. /

На виставці, що відкрилася у Краєзнавчому музеї, свої витинанки представляють члени Національної спілки художників України, а ще - діти. Майже третина робіт виконані підростаючим поколінням. 
Знані вже майстри розповідають, що мистецтвом витинанки останні роки серйозно займаються в Україні.

/Євген Пілюгін, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України
Декілька років я їзжу на симпозіуми по витинанці у Вінницьку область Могильов-Подільський, де проводяться вони. Там є музей витинанки, пам"ятник витинанці - єдиний в світі. Десь приблизно 50 майстрів збирається на ці симпозіуми: з України, Молдови, Польщі, Литви, Білорусі і Росії - це вже міжнародні симпозіуми./

Виставку "Полтавська витинанка" обласні митці називають відповіддю київським колегам. Таким чином, хочуть заявити, що на території Полтавщини також є своя історія і традиція витинанки.

 Інна Безугла

Стрічка новин