Унітарність чи федералізація - провідні науковці регіону та громадськість обговорювали що краще для України

У Полтаві підняли тему загальнонаціонального масштабу. Провідні науковці регіону та громадськість зібралися за круглим столом для обговорення форми державного устрою України. Що обрали для нашої країни полтавці - дивіться у наступному сюжеті.

Заклики до федералізації, які нині існують в українському суспільстві призводять до розколу держави. Так вважають учасники круглого столу "Унітарність, як оптимальна форма державного устрою України". Правознавці наголошують на тому, що громадяни оперують юридичними поняттями не розуміючи їх суті.

/Олексій Любченко, асистент кафедри теорії права та конституційного права ПЮІ НУ «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого»
Дійсно, якщо запитати в людини «Я за федералізацію». А що це таке – вона не скаже. А так просто буде краще жити – більше доходів, більше зборів буде залишатися у місцевих бюджетах. А хіба заважає унітарність зробити все це шляхом реформ бюджетного і податкового законодавства?Звичайно –ні./

Крім того, теоретики права зазначають ще одну особливість української ментальності - ми не вміємо чекати. Люди з активною громадянською позицією, зазвичай, радикально вирішують проблемні питання.

/Олексій Любченко, асистент кафедри теорії права та конституційного права ПЮІ НУ «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого»
А що робити? Давайте все змінимо, поміняємо і, при чому, докорінно. А ніхто не думав, що треба, щоб система запрацювала, треба недоліки певні виявити, вдосконалити цю систему. Треба докорінно все змінити. Можливо нам необхідно навчитися виконувати те, що у нас записано?/

Учасники круглого столу ввжають, що проста зміна форми державного устрою призведе до загострення ситуації в нашій країні. Порятунком може стати лише підвищення національної свідомості українців та прагнення єдності.

/Роман Чабановський, заступник голови - керівник апарату Полтавської ОДА
У нас можна забрати Крим силою, але всі знають, що там є українці. У нас можна розхитувати державу з середини, але все одно, ці фактори – їх не змогли подолати ні світовими війнами, не змогли викорінити ні голодомором і іншими негараздами, тому, звісно, якщо ми будемо пам’ятати про ці фактори, то ми бережемо нашу державу. І ніякі ідеї федералізму, тим більше, вони в Україні не приживуться./

На круглому столі не обійшлося без дискусій, але врешті-решт учасники зійшлися на думці, що унітарна держава - єдиний можливий шлях розвитку України.

Стрічка новин