У Полтаві вшанували пам'ять Володимира Короленка

93 роки пройшло з тих пір, коли помер письменник-гуманіст та громадський діяч Володимир Короленко. У Полтаві він тривалий час жив, тут же і упокоївся. У музеї-садибі імені письменника сьогодні вшанували пам'ять земляка і презентували про нього книгу.

21 останній рік свого життя прожив Володимир Короленко у Полтаві, з них 18 - ось на цьому місці, де зараз музей. Він переїхав до провінції із бурхливого Петербургу.

/Людмила Ольховська, провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею імені В.Короленка
Короленко вважав, що творчій людині краще жити у провінції, тому що тут стосунки між людьми більш щирі, ніж в столиці, і тому що тут ближче до природи, до простих людей./

Останні роки свого життя Володимир Короленко провів не як письменник, а як громадський діяч і гуманіст. Цьому періоду присвячена книга, яку презентували в музеї. Її назва - "Володимир Короленко. Громадська діяльність письменника. 1917-1921 роки". Автори - кандидат історичних наук ВІктор Ревегук та його дружина Надія Кочерга. Тема, кажуть вони, зацікавила їх після того, як вперше опублікувалися листи Короленка до Луначарського у 1988.

/Віктор Ревегук, автор книги
Він захищав людей, просто захищав як гуманіст, як громадянин і часто життя людини залежало від того, врятує Короленко чи ні. Це була остання інстанція, тому що з ним все-таки рахувалися./

Роковини смерті Володимира Галактіоновича інтелігенція Полтави вшанувала покладанням квітів на могилу письменника та вечором пам'яті.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію