У Галереї мистецтв - "Зимовий вернісаж"

У Галереї мистецтв відкрилася виставка дитячих творчих робіт "Зимовий вернісаж". Її прикрасили 250 робіт вихованців шкіл естетичного виховання, гуртків образотворчого мистецтва не лише міста, а й усієї Полтавської області. Занурилася у світ чарівної зимової казки і наша знімальна група.

Доки за вікном впевнено тримається плюсова погода, у Галереї мистецтв панує справжня зима. Власними руками новорічний настрій тут створили вихованці творчих гуртків. Свою фантазію не обмежували, адже, говорять, ця пора року є однією з найулюбленіших у дітей.

/Олександр Бовсуновський, учасник виставки «Зимовий вернісаж»
Мені вона дуже подобається, адже можна покататися на санчатах, на лижах, пограти в сніжки./

15 років поспіль у період новорічних та різдвяних свят у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка відбувається традиційна міська виставка дитячої творчості "Зимовий вернісаж". Для цієї експозиції малеча зазвичай готує свої найкращі роботи.

/Віра Ільченко, учасниця виставки «Зимовий вернісаж»
Це квіти-дзвіночки. Це - бутончики, а це квіти, і тут гілочки ялинки./

Маленькі майстри розповідають: дуже старанно підходили до виконання завдання.

/Олександра Ніцак, учасниця виставки «Зимовий вернісаж»
Вчителька давала поради і мама трішки допомагала./

Малюнки, батик, вишукані витинанки, мякі іграшки, вироби з бісеру, орігамі та ще багато-багато інших робіт, виконаних у різних техніках прикрасили Галерею мистецтв від першого поверху і до зимового саду. Усього, говорять організатори, близько 250 робіт.

/Наталія Дмитренко, зав. відділом дитячої творчості Полтавського художнього музею ім. М. Ярошенка
Цього року до нас ще додалася і область. Не тільки всі полтавські міські студії, школи естетичного виховання, гуртки, а ще й області. Це Гадяцький палац дитячої та юнацької творчості, Зіньківський палац дитячої та юнацької творчості, Михайлівська школа, Решетилівський навчальний заклад «Ромашка»./

На "Зимовому вернісажі" вихованці шкіл естетичного виховання мали змогу продемонструвати свої здібності не лише в образотворчому та декоративно-прикладному мистецтві, а й потішити відвідувачів виставки грою на музичних інструментах, танцями та співом.

Крістіна Брігіда

____

Аби зацікавити й долучити до прекрасного якомога більше юних полтавців - напередодні канікул експерементують в Полтавському художньому музеї. Одна з форм роботи з дітьми - костюмовані тематичні екскурсії.
Коли тебе на порозі музею зустрічає давньогрецька богиня, якось ніяковієш. Але й подальшу інформацію сприймаєш вже не лише як історичний матеріал, а як живу оповідь свідка.

/Ольга Курчакова, директор Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка
Екскурсії стали інтерактивними, костюмованими. Наші науковці намагаються дітей, які до нас приходять, занурити у світ мистецтва. Сьогоднішня тема була "Античність", тому Ви бачили богиню Афродіту, яка й проводила цю екскурсію./

Цей рік в Полтавському художньому музеї ювілейний - 95 років зібранню й 15 років з моменту відкриття у Полтаві побудованої коштом Фонду захисту і підтримки талановитих дітей імені Анатолія Кукоби надсучасної й ошатної Галереї мистецтв. Робота з дітьми - це світла сторінка в діяльності музею. Діти представляють тут свою творчість, і літературну, і музичну, і покази мод проходять. Своєю галерею вважають дітки з багатьох художніх та мистецьких студій. Також тут проводяться виставки дитячі до Дня міста, Дня Перемоги, Великодня, виставки ляльки, виробів з кераміки, пластиліну, паперу, текстилю. Останнім часом, з огляду на те, що музеї борються за кожного відвідувача, звідси й нові форми роботи - це костюмовані та нічні екскурсії, концерти, вистави - такими заходами займається відділ масової роботи. Але варто було бачити очі дітей, які могли бачити не тільки старовинні шедеври живопису, а й поспілкуватись з персонажем, що втілив образ художника, та й сам є художником-графіком, фіналістом Міжнародного конкурсу в Італії. Така екскурсія покликана стати подією в житті дитини.

Марія Бойко

Стрічка новин