ДПІ - наслідки Нового року

На Новий рік та Різдво дарування подарунків та надання благодійної допомоги - традиція для багатьох підприємств. Податкові наслідки таких операцій залежать від статусу тих, кого обдаровують. Детальніше про те, скільки і кому необхідно сплатити до держбюджету далі у сюжеті.

Підприємство, що має намір організувати вручення подарунків чи надати іншу благодійну допомогу, може скористатися нормами статті 138 Податкового кодексу України, згідно з якою суму коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг добровільно перераховано протягом звітного року до держбюджету або місцевих бюджетів, до неприбуткових організацій, може включити до складу податкових витрат суму в розмірі, що не перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього року. Звільнено від оподаткування ПДВ операції з надання благодійної допомоги, зокрема безоплатне постачання товарів чи послуг благодійним організаціям, утвореним і зареєстрованим відповідно до законодавства. Під безоплатним постачанням, роз'яснюють податківці, слід розуміти постачання товарів чи послуг благодійним організаціям і набувачам благодійної допомоги без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації.

/Дар'я Шляхова, головний державний інспектор інформаційно- комунікаційного відділу ДПІ у м.Полтава
Відповыдно до норм Податкового кодексу для пыдприємств, основною діяльністю яких не є організація прийомів, презентацій і свят за замовленням та за рахунок інших осіб, сума коштів, витрачена на придбання різноманітних прикрас для святкового оформлення офісних приміщень, не включається до складу податкових витрат. Оскільки ці витрати не пов'язані з веденням господарської діяльності./

Прикрасити офіс, пояснюють у податквовій інспекції, можна за рахунок прибутку структури.

/Дар'я Шляхова, головний державний інспектор інформаційно- комунікаційного відділу ДПІ у м.Полтава
Водночас придбати різноманітні прикраси можливо за рахунок інших джерел, зокрема за рахунок чистого прибутку підприємства. ПДВ, сплачений платниками при придбанні новорічних прикрас (мішури, ялинки, гірлянди) для святкового оформлення офісу, робочих приміщень до складу податкового кредиту не включається./

Податківці нагадують: для роботодавців базою для нарахування єдиного внеску є суми нарахованої зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну палту, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, винагороди фізичним особам за виконання робіт за цивільно-правовими договорами.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію