У Полтаві презентували книгу "Тарас Шевченко і Полтавщина"

Рік, що минає глава держави оголосив роком Тараса Шевченка в Україні. На Полтавщині у 2014-му вийшла у світ книга, у якій висвітлюються різні аспекти зв'язків Тараса Григоровича з нашою областю. Видання одержало гран-прі на регіональному конкурсі "Краща книга Полтавщини". Сьогодні його презентували в обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара. 

В той час, коли в країні триває неоголошена війна, поява соціально значущих видань - рідкість. "Тарас Шевченко і Полтавщина" - одне із них. Книга вийшла невеликим тиражем - майже пів тисячі примірників, по кілька екземплярів отримали і бібліотеки міста.

/ Надія Трєбіна, завідувачка сектору краєзнавчої літератури Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.Гончара
- Книга тільки-но відзначена в обласному конкурсі, отримала гран-прі "Краща книга Полтавщини" і ми одразу ж її презентуємо, будемо обов'язково її популяризувати.
- Як гадаєте, користуватиметься попитом?
- Обов'язково!/

У видання два автори - заступник директора Державного архіву Полтавської області Тарас Пустовіт та керівник Центру дослідження історії Полтавщини Олександр Білоусько.

/ Олександр Білоусько, співавтор видання
Родзинка цієї книги - унікальні речі, які вперше тут оприлюднені. Це Тарас Шевченко у світовому контексті, як митець, показали його у часі і просторі, серед його сучасників. А також - його творчість серед тих, хто також цим займався. /

Щоб видати книгу довелося опрацювати величезну кількість інформації, говорить співавтор видання Тарас Пустовіт.

/Тарас Пустовіт, співавтор видання
Це були архівні джерела, публікації в періодичних виданнях, документи органів місцевого самоврядування, які стосувалися вшанування пам'яті Т.Шевченка./

У книзі - понад 2 тисячі ілюстрацій. Це не дешеве видання, його надрукували на замовлення обласної ради та обласної державної адміністрації в рамках відзначення 200-річчя з дня народження письменника.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію