Святий Миколай уже ходить Полтавою

Святий Миколай уже ходить Полтавою. Дітки пільгових категорій та учні деяких полтавських шкіл вже отримали перші подарунки. Щоб малеча  вірила у дива, дорослі беруть приклад із святого, який жив багато століть тому, і роблять добрі справи. 

Хлібосільні частування дітвори до дня святого Миколая від Ленінського райвиконкому відомі у Полтаві давно. "Кожній дитині по одежині" - акція теж не нова. Кожний присутній обирає для себе потрібну річ. Практичні дорослі роздивляються одяг, малеча розхватує іграшки.

/Хрюшку.
-ведмедика та другого ведмедика - білого та коричневого.
-панду і кофту./

Тут дітки пільгових категорій - сироти, інваліди, ті, які опинилися у складних життєвих обставинах, останнім часом список розширився за рахунок вимушених переселенців. Хай там що, каже головна організаторка події Лідія Соловйова, а на дітей потрібно знаходити і час, і кошти. Спонсори самі знаходять помічників Миколая. Після таких сюжетів по телебаченню, каже пані Лідія, телефонують.

/ Лідія Соловйова, працівник служби у справах дітей Ленінського РВК
Вони кажуть: "ми бачимо, як добрі справи робляться, можна принести, привезти, допомогти?" Я кажу: "Можна, ми будемо тільки вдячні". Будемо старатися, щоб було радісно, щоб було свято./

Свято вдалося на славу. Як завжди, не тільки із подарунками, а й із частуванням у кафе. Смачний обід і солодке на десерт. Цукерки, палички, фрукти - усе від добрих людей.

/Олександр Кисельов, депутат Ленінської районної ради
Тут збиралися небайдужі люди - депутати райради, підприємці, знайомі. Сьогодні хотів би сказати і подякувати - міська рада передала 55 новорчіних подарунків несподівано, ми не розраховували на це. Завдяки зусиллям цих людей свято відбулося./

Без граму політики та піару - як і належить напередодні свята Миколая. Святий був заможною людиною при житті, допомагав нужденним потайки.

/Андрій Твердохліб, священик
а ми беремо з нього приклад. Тобто ми вчимося - священики , звичайні люди, миряни, благодійники - ми вчимося в нього ділитися, причому не гордитися цим./

Олена Ляшенко

Ще одне дитяче свято до Дня Святого Миколая пройшло і в Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного. Його влаштували для вихованців дитячого садка "Золота рибка". На заході малечі розказували легенди про Святого Миколая та історію цього свята.

/Лариса Олійник, молодший науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного
Існує легенда про Святого Миколая, котрий ніколи не знаходиться на небі а завжди - серед людей. Допомагає людям боронити садиби від пожеж, допомагає рибакам в біді, а також, свого часу допомагав козакам захищатися від татар./

Малеча співала Миколаю пісні, дарувала танці та вірші. А все тому, що вони вже добре знають - святий приносить подарунки слухняним та працьовитим дітям.

Мирослава читає віршик
До свята Миколая діти приготували традиційні обрядоподії. Малеча стала і глядачами, і учасниками вистави, головними героями якої були Сятий Миколай, чортик і янголи.

 Юлія Козіна

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію