ТЕПЛОЕНЕРГО - роз'яснення по сезонності тарифів

Опалювальний сезон 2014-2015 рр. в Україні приніс чимало нововведень. Зокрема, на зміну такому знайомому та зручному для більшості полтавців одноставковому тарифу на централізоване опалення, в багатьох містах країни, і в Полтаві зокрема, прийшов сезонний тариф. Що нового з’явилося разом з цим та які питання найчастіше виникають у споживачів, у фахівців найбільшого в області підприємства - теплопостачальника «Полтаватеплоенерго» дізнавалися наші кореспонденти.

Протягом багатьох років у Полтаві діяв одноставковий тариф на централізоване опалення.

/Віра Абадей, начальник абонентської служби ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Населення за спожите тепло в опалювальний період сплачувало рівними частинами протягом календарного року. Значною мірою підприємство кредитувало своїх споживачів, надаючи послугу опалення протягом 6 місяців, а отримуючи оплату протягом 12 місяців./

Влітку цього року, разом із введенням в дію нових тарифів, змінився і порядок розрахунків за них. Відтак сплачувати за послуги підприємства-теплопостачальника необхідно протягом 6 місяців опалювального сезону, коли, власне, вони надаються.

/Віра Абадей, начальник абонентської служби ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
На початку та в кінці опалювального сезону нарахування проводяться, виходячи з фактичної кількості днів надання послуги у відповідному місяці. В інші місяці опалювального періоду нарахування за послуги централізованого теплопостачання проводяться виходячи з тарифу 8,83 грн за 1 квадратний метр./

Так, наприклад, у жовтні поточного року, виходячи з дати офіційного початку опалювального періоду, споживачі отримували послугу протягом 10-11 діб в залежності від дати включення у роботу відповідної котельні підприємства. Тому саме за ці дні і було здійснено нарахування. Проте варто розуміти, що сума у платіжках за жовтень цього року складає лише третину від суми нарахувань за решту місяців опалювального періоду. За жовтень-листопад, говорять у «Полтаватеплоенерго», рівень оплати послуг підприємства населенням становить майже 71%, проти у середньому 99% протягом кількох останніх років. Так із загальної вартості послуг наданих підприємством в поточному опалювальному сезоні у 54 млн гривень, до підприємства з урахуванням авансових оплат надійшло лише трохи більше 38. На сьогоднішній день, продовжує Віра Абадей, як ніколи актуальним є питання своєчасності та повноти розрахунків за спожите тепло. Адже основне фінансове навантаження на підприємство припадає саме на опалювальний період - відповідно до діючих договорів розрахунки за природний газ для виробництва теплової енергії проводяться протягом місяців його поставки, а не в міжопалювальний період. Тому, наголошують на підприємстві, до квітня 2015 року споживачі мають повністю розрахуватися за послуги теплопостачання. А вже, починаючи із весни, полтавці можуть відразу проводити авансову оплату послуг на наступний опалювальний період.

Стрічка новин