Полтавщина - одна із 5 областей, де реалізують швейцарсько-український проект "Підтримка децентралізації в Україні-DESPRO"

Полтавщина - одна із 5 областей, де реалізують швейцарсько-український проект "Підтримка децентралізації в Україні-DESPRO". Європейські партнери допомагають українцям вирішити проблеми на місцях, зокрема пов'язані із запровадженням органічного виробництва та покращенням якості питної води. Проект передбачає спільне фінансування: 40% коштів - гроші громади, стільки ж надають іноземні партнери, решта 20-ть - кошти органів влади. Про це сьогодні говорили в обласній державній адміністрації під час зустрічі зі швейцарськими партнерами. 

Проект "Підтримка децентралізації в Україні-DESPRO" фінансується швейцарським урядом і реалізується у 5-ти регіонах України, Полтавщина опинилася серед їх числа останньою. "Вскочила до потяга, що вже рушив" - зазначали під час зустрічі зі швейцарськими гостями.

/Гвідо Белтрані, деректор Швейцарської агенції розвитку та співробітництва в Україні
Це проект про покращення якості послуг, які поліпшать життя людей у сільській місцевості. Він також полягає в соціальній мобілізації, бо покликаний активізувати громаду./

На Полтавщині працюють підприємства нафто-газового комплексу і це негативно позначається на екології, тож в нашому регіоні, за словами Гвідо Белтрані, проект зокрема покликаний допомогти вирішити проблеми з якістю води. Заплановано, що у ньому візьмуть участь 10 громад. Їм пощастило найбільше, хоча заявки надійшли майже від усіх районів Полтавщини. Передбачається, що 40% коштів, необхідних для реалізації задуманого, збере громада, стільки ж нададуть іноземні партнери, решту 20-ть відсотків - органи влади.

/ Володимир Марченко, перший заступник голови Полтавської обласної ради
В цьому конкретному випадку, по проекту DESPRO скільки ми, як обласна влада, візьмемо на себе? Чи це буде 10% - 500 тис.грн., чи ця сума буде більшою - 1 млн.грн., а якась частка залишиться за районним бюджетом. Складно зараз визначити, бо не маємо контрольних зараз показників бюджету на 2015 рік./

Реалізувати задумане мають за 2 роки, розпочнуть вже у 2015-му.

/ Олег Пругло, в.о.голови Полтавської ОДА
Ще раз підкреслюю, гроші - не головне. Це інструмент, щоб люди на місцях розуміли, що проблема у них - це їх проблема. Не прийде ніхто ні із обласної ради, ні із закордону, щоб вирішити їх проблеми./

Нині на Полтавщині поглиблено вивчають досвід країн Європи з питань децентралізації. Одна з держав, яка слугує прикладом для України, як зазначалося, - Польща. За порівняно короткий проміжок часу вона успішно пройшла шлях реформування.

Стрічка новин