2015-й на Полтавщині планують оголосити роком поета Василя Симоненка

Кілька років поспіль на Полтавщині реалізують Програму правової освіти населення. Один із заходів якої - розповсюдження "Правового вісника". В основі видання - фахові роз'яснення з різної правової тематики. У ньому порушувались і такі питання, як пільги для переселенців та військовослужбовців, які ризикують життям на Сході України. Проте, цього року через брак коштів журнал не надрукували. Про це, а також інші проблеми, які виникають через брак фінансування, йшлося  на засіданні комісії обласної ради з питатань законності та правопорядку.  

Основна мета обласної Програми правової освіти населення - підвищення рівня правової підготовки громадян, інформування їх про політику держави, забезпечення вільного доступу до джерел інформації. Реалізують всі ці завдання, зокрема, і за допомагою спеціалізованих видань. Одне з них - "Правовий вісник" цього року через нестачу фінансування сільські ради так і не отримали.

/Ірина Пашко, начальник Головного управління юстиції в Полтавській області
У зв'язку з тим, що ми не можемо надрукувати видання, сільські ради не отримають його. Це є певним резонансом для нашої області, бо прості люди, які живуть у селах, звикли отримувати певні роз'яснення і консультації./

Йшлося на засіданні комісії і про внесення змін до регіональної програми "Територіальна оборона". Нагадаємо, на 2014 рік останньою було передбачено 5 млн. грн на фінансування батальйону територіальної оборони області. Але у вересні на сесії обласної ради депутати прийняли рішення, яке дозволило фінансувати й військові частини за межами регіону, в яких несуть службу наші земляки. Нині залишаються не освоєними 213 тисяч грн. Це залишок від 237 тисяч, які військкомат планував витратити на закупівлю пов'язок для військових формувань, але плани змінилися, кошти повернули. Частину з них вже перерахували військовому госпіталю для закупівлі автозапчастин.

/Віктор Стеблянко, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавської ОДА
Вирішуються питання з військовими, які дуже повільно працювали на час реалізації програми, у нас надзвичайно повільно затверджувались кошториси через Міністерство оборони і все інше. Якщо, наприклад, Державна служба з надзвичайних ситуацій за 2 тижні повністю освоїла кошти, то ми лише склали план виконання./

Винесуть на розгляд наступної сесії обласної ради і ще одне питання - про Стратегію розвитку області на період до 2020 року. Цей документ налічує понад 100 сторінок і для регіону є не менш важливим, ніж бюджет, наголошували на засіданні. Його завдання - покращити розвиток території за всіма можливими напрямками.

___

Про свої побоювання освітяни області говорили на засіданні іншої профільної комісії - з питань освіти, науки і культури. Вже згодом система професійно-технічної освіти, пояснюють, фінансуватиметься з обласного бюджету, тож постане необхідність скорочення кількості таких закладів. Непокоїть педагогів й інформація про відміну харчування в початковій школі та збільшення навантаження на вчителів, спочатку до 20-ти, потім до 22-х годин, а також - підвищення пенсійного віку. Викликало дискусію і питання про звільнення батьків від плати за утримання дітей в інтернатних закладах комунальної власності.

/Сергій Шевчук, директор Депатартаменту освіти і науки ОДА 
Є ще від 2002 року порядок звільнення батьків учнів інтернатних закладів, це міністерське положення, де прописано, що власник може в окремих випадках звільнити їх від плати за утримання дітей, повністю або частково, в межах 25% від загальної кількості вихованців./

Балансоутримувачем усіх інтернатних закладів області є обласна рада. Частину батьків, зокрема, переселенців, діти яких виховуються у цих установах, планують звільнити від такого фінансового навантаження. Якщо цього не зробити, говорить директор профільного департаменту Сергій Шевчук, з'являться борги. До того ж, не доведеться відшукувати додаткові кошти у бюджеті, фінансування на ці цілі закладено у попередньому кошторисі. Ще одне питання порядку денного - про оголошення 2015-го роком Василя Симоненка у Полтавській області.

/Геннадій Фасій,  начальник управління культури Полтавської ОДА
У нас питання не вирішені: це ремонт хати у Біївцях, вже майже оформлено у школі музей, будуть встановлені меморіальні дошки, вказівники на дорогах./

Тривалий час наш земляк жив і працював на Черкащині, за словами Геннадія Фасія там теж розглядають питання про оголошення 2015-го роком Василя Симоненка.

Стрічка новин