У полтавців, які мають борги за воду, можуть конфіскувати майно

У полтавців, які мають борги за воду, можуть конфіскувати майно. Сьогодні представники комунального підприємства «Полтававодоканал» спільно з фахівцями державної виконавчої служби та міліції завітали до осель боржників. Як усе було – бачили наші кореспонденти. 

Деякі полтавці роками не сплачують за послуги комунального підприємства «Полтававодоканал». У зв'язку з цим доводиться вживати рішучих заходів – описути майно, арештовувати та продавати його, аби погасити борг. А в окремих випадках – від'єднувати злісних неплатників від системи водопостачання.

/Євгенія Кузнєцова, начальник абонентського відділу КП «Полтававодоканал»
Загальна заборгованість населення перед Водоканалом – майже 20 мільйонів грн. Є боржники, які мають заборгованість 20-30 тисяч грн. і навіть більше/

Боржники не поспішають відчиняти двері виконавчій службі та комунальникам. Ті, до кого вдається достукатись, просять не показувати обличчя.

/Лайф
Обличчя боржника не видно, лише голос, бо жінку повністю закрив собою чоловік. Вона спілкується з представниками виконавчої служби:
- А що сталося?
- У нього заборгованість за рішенням суду, а вдома його немає. Ви можете сказати, хто на даний час проживає у цій квартирі і взагалі чи тут з'являється?/

Нині у судах через борги спроживачів перед «Полтававодоканалом» розглядається майже тисяча проваджень. Державна виконавча служба втручається в процес уже після прийняття рішень судовими інстанціями та перевіряє майновий стан боржників. Коли двері не відчиняють, державні виконавці можуть зайти до помешкання разом із представниками комунального підприємства, міліцією та понятими, але після того, як отримають відповідну ухвалу суду.

/Олександр Міщанін, головний державний виконавець Київського районного відділу Державної виконавчої служби ПМУ юстиції
Згідно з законом України про виконавче провадження, у випадках, коли сума заборгованості за виконавчим документом перевищує 10 тисяч грн, тоді стягнення проводиться на нерухоме майно, яке є у власності боржника. А якщо менше, то стягується рухоме майно, в тому числі – транспортні засоби/

Цього разу державні виконавці відвідали злісних неплатників за кількома адресами, побували на вулицях Халтуріна, Театральній, Рєпіна та провулку Деревообробному. За словами комунальників, боржники – зазвичай не бідні люди працездатного віку, на відміну від пенсіонерів, які у своїй більшості сплачують за отримані послуги вчасно.

Стрічка новин