Полтавські студенти пройшли експрес-тестування на ВІЛ

«Убезпеч себе» – під таким гаслом пройшла цьогорічна акція в рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Традиційно експрес-тестування пройшли переважно студенти полтавських вузів. Що показали аналізи, знає Юлія Іващенко. 

Анонімно та безкоштовно експрес-тестування на ВІЛ-інфекцію в одній з кав'ярень Полтави прошло майже півсотні студентів. Жодного позитивного випадку виявлено не було. Сніжана – одна з тих, хто пройшла обстежитися. Не дивлячись на страх лікарів, дівчина все ж здала необхідні аналізи.

/Сніжана Алєксєєнко, студентка
Думаю, що так кожен має зробити, а саме молоді люди. Впевнитися в тому, що вони здорові, показати приклад, що немає нічого страшного, навіть коли ти боїшся крові/

Майже 80% нових випадків інфікування ВІЛ припадає на статевий шлях передачі, розповідають лікарі. Це молодь, переважно від 20 до 40 років. Цього року на Полтавщині понад 340 осіб взято на облік і майже 80 людей офіційно померло від СНІДу.

/Катерина Михайлова, заступник головного лікаря Полтавського обласного центру СНІДу
На диспансерному обліку в області перебуває близько 3000 ВІЛ-інфікованих. З них більше 200 діток. За останні роки, враховуючи проведену роботу, зареєстроване деяке зниження захворюваності як на ВІЛ, так і на СНІД/

Подібні акції вже котрий рік поспіль проводить обласний центр СНІДу, благодійна організація «Світло надії» та міське управління у справах сім'ї, молоді та спорту.

/Крістіна Криженко, PR-менеджер БО «Світло надії»
Основне, чого прагнуть фахівці, які працюють у питанні протидії ВІЛ/СНІДу, – це у наближення до мети 0 за трьома основними показниками: 0 нових випадків інфікування, 0 нових випадків ВІЛ-позитивних людей і 0 нових випадків смертей від СНІДу/

Цю ініціативу підтримують і студенти, які прийшли здати кров.

/Максим Кулик, студент
Мені здається, що це вдала акція для кожного, хто бажає перевірити себе, і просто для любителів заохочень/

В рамках цьогорічної акції, крім експрес-тестування, полтавцям роздавали контрацептиви, червоні стрічки та поліграфічну продукцію. А ще волонтери збирали кошти на потреби ВІЛ-позитивних дітей.

Стрічка новин