У Полтаві назвали кращі книги 2013-2014 років

У Полтаві назвали кращі книги 2013-2014 років. Урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу із однойменною назвою відбулася в обласній бібліотеці імені Івана Котляревського. Почесні нагороди отримали більше 30 авторських колективів та видавців.

Майже удвічі більше почесних грамот та нагород на цьогорічній церемонії підбиття підсумків конкурсу «Краща книга Полтавщини».

/Андрій Свєшніков, гол. спеціаліст відділу видавничої справи Департаменту інформаційної діяльності Полтавської ОДА
У минулому році у зв'язку з ситуацією в країні коштами, які ми не змогли отримати на цей захід, у цьому році ми проводимо спільно за 2013 та 2014 роки. Це вперше таке, але знайшли кошти, проводимо, є нагороджені/

Переможців за 2013-14 роки визначали у семи номінаціях. Члени професійного журі обласного конкурсу мали обрати краще історико-краєзнавче та культурно-мистецьке видання, поетичну збірку, прозаїчне видання, книгу для дітей та юнацтва, навчальну літературу. Оцінювалися друк, зміст та вцілому якість поліграфічної продукції. Усього на розсуд журі торік запропонували 44 видання. Ще 39 додалися вже цього року. Серед їхніх авторів – письменники, науковці, краєзнавці Полтавщини, адже основна мета конкурсу – популяризація творчості та наукової спадщини місцевих авторів, а також підвищення рівня книговидавничої справи у нашій області.

/Роман Чабановський, заступник голови-керівник апарату Полтавської ОДА
Якщо ми сьогодні говоримо, що ми налаштовані на європейські цінності, ідемо в Європу, то не дивлячись на те, що там сфера інформації та інтернет-ресурси розвинені набагато більше, ніж у нас, але і книжкових магазинів і бібліотек там більше. Тому ми повинні рухатися в цьому напрямку/

Попри те, що на церемонії нагородження переможців підсумки підбивали за два роки, кращою з кращих, а саме володаркою гран-прі конкурсу, стала одна книга. Найвищої нагороди удостоїлося видання «Тарас Шевченко і Полтавщина» за авторством Олександра Білоуська та Тараса Пустовіта.

/Олександр Білоусько, володар гран-прі конкурсу «Краща книга Полтавщини»
Шевченко – це настільки багатогранна особистість, настільки це величезний материк і науковий, і мистецький, і художній, що тут треба ще працювати і працювати над цією проблемою. Так що ми сподіваємося, що не закінчиться ще Шевченкіана на Полтавщині/

Конкурс «Краща книга Полтавщини» у нашій області влаштовують увосьме. Традиційно, відзначають організатори, наші місцеві видання, які отримали визнання на регіональному рівні, претендують на високі нагороди і на відповідному всеукраїнському конкурсі.

Стрічка новин