У Палаці дозвілля «Листопад» презентували фільм про Паїсія Величковського

До Дня пам’яті преподобного Паїсія Величковського у палаці дозвілля «Листопад» полтавцям презентували фільм «Сучасники: Паїсій Величковський». Його автор – полтавська поетеса і журналіст Марія Бойко, над фільмом їй допомагала працювати творча команда телевізійної Студії «Місто». Ініціатором зйомок виступив архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, а на прем'єру завітав Святійший Патріарх Київської і всієї Руси-України Філарет.

28 листопада у Полтаві відзначали День пам'яті преподобного Паїсія Величковського. Паїсій (у миру – Петро) народився у Полтаві в родині священика. З дитинства у нього була глибока відданість Богові. Все своє життя він навчав інших любові до ближнього та боротьбі з гріхом у собі. Святійший Патріарх Київської і всієї Руси-України Філарет – один із небагатьох, хто знає цікаві факти біографії нашого земляка. До Полтави Філарет приїхав, щоб взяти участь у заходах, пов'язаних із іменем святого.

/Філарет, Святійший Патріарх Київської і всієї Руси-України
Оскільки чернецтво в його часи було занепалим, то він обійшов усі монастирі, які були в Україні, і не знайшов там справжнього чернечого життя, тому поїхав на Афон, потім – у Молдову. Там він заснував монастир, а оскільки він турбувався про справжнє чернече життя, довколо нього зібралась велика братія/

Паїсій Величковський відродив інститут чернецтва, переклав багато книг із грецької на церковнослов'янську. Він завжди пам'ятав про своє коріння, говорив і підписувався в листах «Родимець Полтавський».

/Марійка Бойко, автор фільму «Сучасники: Паїсій Величковський»
Ініціатором зйомок цього фільму став владика Федір, і йому неймовірна вдячність. З ним було легко працювати. Головна складність в тому, що з матеріалу, який для мене підготували, міг би вийти не фільм, хоча він і так десь пів години, а цикл фільмів/

На прем'єру фільму, який Марійка Бойко підготувала разом із творчою командою телевізійної Студії «Місто», прийшло багато полтавців. У залі Палацу дозвілля «Листопад» не було де яблуку впасти.

/Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький
Дуже приємно, що ми спромоглися долучити до цієї справи режисерів та операторів, які який створили гарний фільм про Паїсія Величковського. Вважаю, що все більше полтавців пізнають нашого святого преподобного старця/

Слава про Паїсія Величковського розійшлася далеко за межами України. Його шанують у всьому православному світі. Нині ж, завдяки фільму, більше про нього дізналися і пересічні полтавці.

Стрічка новин